Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

На факультеті філології, історії та політико-юридичних наук у другому півріччі продовжився проєкт між нашим університетом і Регіональним відділом англійської мови при посольстві США в Києві (RELO), який стартував на початку цього навчального року й до якого в першому семестрі долучилися студенти 3 курсу спеціальностей «Середня освіта» та «Іноземна філологія. Переклад включно». Цього разу пощастило студентам-другокурсникам. Вони теж отримали чудову нагоду поспілкуватися з носієм мови -  віртуальним викладачем зі США Дорін Ріган (Doreen Regan), яка проводила для них онлайн-курс англійської мови з комунікативної компетенції, метою якого було вдосконалення мовних навичок і глибоке проникнення в американську культуру та звичаї, ознайомлення з системою охорони здоров’я та медичною термінологією. Проєкт тривав 13 тижнів.

Традиційно курс завершився обміном враженнями. Ось  що написала Дорін Ріган: «Нам було дуже корисно, легко та весело порівнювати американську та українську культури, знаходити спільне й відмінне. Студенти брали активну участь в обговореннях і докладали зусиль, щоб вивчити нову термінологію. Мене надзвичайно вразили їхні мовні здібності, а також готовність до виконання завдань. Я отримала задоволення від співпраці. Хочу висловити щиру подяку НДУ імені Миколи Гоголя за надану можливість бути учасником цієї програми. Особлива подяка викладачам, які готують студентів до майбутнього. Бажаю всього найкращого!»

А це враження наших студентів:

Спілкування з Дорін розвинуло комунікативні навички. Ми повторили граматику, збагатили вокабуляр.

Діана М’ягка, гр. ФА 22/1

Було цікаво порівнювати українську й американську культури, а домашні завдання здавалися легкими та не вимагали багато часу.

Ольга Коваль, гр. ФА 22/1

Я вивчила багато нових слів, ідіом і сленгу.

Богдана Гавриленко, гр. ФА 22/1

Цікаві теми, обмін думками, зрозумілі пояснення, корисне спілкування.

Ірина Сакун, гр. ФА 22/1

Наші зустрічі були дуже корисними: комунікація, прослуховування пісень, перегляд відео. Дорін із  радістю слухала студентські життєві історії та розповідала свої.

Альона Постол, гр. АН 21/1

Сесії  допомогли мені глибше зрозуміти цю країну й  людей, які там живуть.

Олександр Коломієць, гр. ФА 22/2

З Дорін було неймовірно цікаво. Приємно відчувати себе частиною цієї комунікації.

Валерія Березюк, гр. ФА 22/2

Шкода, що в нас було лише одне заняття на тиждень.

Валерія Панзига, гр. ФА 22/2

Чудово, що університет дає нам можливість реально спілкуватися з носієм мови.

Надія Пугач, гр. ФА 22/2

Я була в захваті від того, що всі мовні бар'єри з початком пари одразу зникали.

Світлана Шило, гр. ФА 22/2

Проєкт закінчився. Але і викладачі, і студенти сподіваються на продовження співпраці з Регіональним відділом англійської мови при посольстві США в Києві (RELO) і в наступному навчальному році.

Плотніков Є.О., Андрущенко Л.Б. -

координатори проєкту.