Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

8 жовтня 2020 р. розпочала свою роботу V Міжнародна конференція для студентів та молодих науковців "Європейська інтеграція: історичний досвід та політичні перспективи", організована Ніжинським державним університетом імені Миколи Гоголя та Педагогічним університетом у Кракові. Конференція об’єднала українську та польську молодь довколо питань євроінтеграції.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні та світі ми були змушені перейти в онлайн режим, але це не завадило плідно подискутувати та поспілкуватися молодим вченим.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися: Олександр САМОЙЛЕНКО, ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя; Марина ПОПАТЕНКО, заступниця Міністра молоді та спорту України; Ева МАТУШЕК-ЗАГАТА, керівник реферату з питань науки і освіти Посольства Республіка Польща в Україні; Матеуш КАМІОНКА, представник партнерської організації – Педагогічного університету в Кракові, доктора політичних наук Інституту політичних наук та адміністрації Педагогічного університету в Кракові; Володимир БАЗИЛЕВИЧ, представник партнерської організації – Чернігівського національного технологічного університету, к.е.н., доцента, координатора інформаційного центру ЄС в Чернігові, завідувача кафедри інформаційних та комп'ютерних систем; Володимир МАРТИНЕНКО, декан історико-юридичного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

На пленарному засіданні були заслухані та обговоренні наступні доповіді:
Szczepan NOWAK
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie,Politologia, I rok studia Magisterskie
Kierunki współpracy ekonomicznej pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską
Інна ХОМЕНКО
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, історико-юридичний, спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», 3 курс
Політика Європейського Союзу щодо українсько-російського конфлікту
Анжеліка ТИМЧЕНКО
Директорка Комунального закладу «Ніжинській міській молодіжний» центр, магістрантка факультету психології і соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя
Локальні приклади імплементації кращих європейських практик молодіжної роботи як крок до євроінтеграції
Mateusz KAMIONKA
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Instytut Nauk o Polityce i Administracji, PhD, Adiunkt/Assistant professor