Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

Науковий вимір соціально-педагогічних проблем сьогодення: збірник матеріалів VІІ Міжнародної науково-практичної конференції (25 травня 2023 р., м. Ніжин) / за ред. О. В. Лісовця, С. О. Борисюк. Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2023.321 с. (18,65 д.а.).

До збірника увійшли статті й тези VІІ Міжнародної науково-практичної конференції для молодих науковців «Науковий вимір соціально-педагогічних проблем сьогодення», яка відбулася 25 травня 2023 р. в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя і зібрала сто сімдесят молодих науковців із п’ятнадцяти закладів освіти України і Польщі.

Методичні рекомендації до практичних занять з дисципліни «Соціально-педагогічна робота з різними типами сімей» / Укладачі Хлєбік С. Р., Зінченко Т. В. Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2023. 32с. (2,32 д.а.).

Видання складається із завдань і методичних рекомендацій здобувачам освіти галузі знань 23 Соціальна робота, спеціальності 231 Соціальна робота за освітньою програмою «Соціальна робота з додатковою спеціальністю». Методичні рекомендації є складовою системи методичного супроводу освітнього процесу, спрямовані на підвищення якості підготовки фахівців за першим (бакалаврським) рівнем освіти та створення умов для ефективної організації процесу навчання з дисципліни «Соціально-педагогічна робота з різними типами сімей».

Хлєбік С. Р. Етика соціальної роботи: навчально-методичний посібник. Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2023. 221 с. (9 д.а.).

Пропонований навчально-методичний посібник "Етика соціальної роботи" ставить за мету ознайомити студентів з основами професійної етики та деонтології у роботі соціального працівника. Матеріали навчально-методичного видання зорієнтовані на вирішення таких завдань дисципліни: ознайомити студентів із основними етичними концепціями, розумінням етичних проблем і дилем, професійними етичними кодексами соціальних працівників та їх структурою, деонтологічними особливостями і навичками роботи з різними категоріями клієнтів. Розрахований на студентів вищих навчальних закладів усіх типів і рівнів акредитації спеціальності "Соціальна робота", "Соціальна педагогіка", працівників соціальних закладів та системи післядипломної освіти.

Лісовець О. В., Хлєбік С. Р., Зінченко Т. В. Практична підготовка майбутніх фахівців позашкільної та інклюзивної освіти: метод. посіб. Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2023. 78 с. (4,41 д.а.).

У методичному посібнику з практичної підготовки майбутніх працівників позашкільної та інклюзивної освіти розкрито структуру, зміст, порядок організації та проходження практики студентам другого (магістерського рівня) вищої освіти, які навчаються за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки», галузі знань 01 Освіта/ Педагогіка. Видання призначене для студентів закладів вищої освіти денної та заочної форм навчання, які опановують освітньо-професійну програму «Позашкільна та інклюзивна освіта», викладачів освітніх установ, керівників практики, спеціалістів баз практики, наукових працівників, аспірантів.

Aktualne problemy społeczne Polski i Ukrainy. Aspekty partnerstwa w edukacji i pomocy społecznej: monografia. Red. nauk.: H. Bejger, O. Lisovets, S. Borysiuk. Chełm: Państwowa Akademia Nauk Społecznych w Chełmie; Chełmskie Towarzystwo Naukowe, 2023. 284 s.

Publikacja stanowi kontynuację serii monografii zbiorowych „Aktualne problemy społeczne Ukrainy i Polski” w ramach międzynarodowej współpracy naukowej Niżyńskiego Państwowego Uniwersytetu im. Mykoły Gogola z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Chełmie. Niniejsza monografia porusza aspekty partnerstwa w rozwiązywaniu współczesnych problemów społecznych. Autorzy zajmują się teoretycznymi i praktycznymi zagadnieniami partnerstwa instytucji państwowych i organizacji pozarządowych, identyfikują aktualne trendy partnerstwa społecznego.  Wyniki  badań  naukowych  pomagają  udoskonalić  koncepcję  zrównoważonego rozwoju społecznego obu krajów.