Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

Науковий вимір соціально-педагогічних проблем сьогодення: збірник матеріалів VІ Міжнародної науково-практичної конференції (25 травня 2022 р.,м. Ніжин) / за ред. О. В. Лісовця, С. О. Борисюк. Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2022.175 с.

До збірника увійшли матеріали й тези VІ Міжнародної науково-практичної конференції для молодих науковців «Науковий вимір соціально-педагогічних проблем сьогодення», яка відбулася 26 травня 2022 р. в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя і зібрала дев’яносто шість молодих науковців із сімнадцяти закладів освіти України і Польщі. Для студентів, магістрантів, аспірантів, викладачів, науковців, фахівців соціальної сфери

Качалова Т.В. Основи реабілітаційної діяльності соціального працівника: навчально-методичні матеріли з навчальної дисципліни «Основи реабілітаційної діяльності». Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2022. 50 с.

Навчально-методичні матеріали «Основи реабілітаційної діяльності соціального працівника» призначені для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 231 Соціальна робота. У навчально-методичних матеріалах представлені: теоретичні засади реабілітаційної діяльності соціального працівника; визначені основні напрями реабілітаційної діяльності; розкриті технологічні аспекти реабілітаційної діяльності соціального працівника; визначені основні реабілітаційні методи і засоби роботи з різними групами споживачів соціальних послуг. Навчально-методичні матеріали також будуть корисні і для практикуючих соціальних працівників.

Партнерська взаємодія у системі інститутів соціальної сфери: збірник матеріалів ІV Міжнародної науково-практичної конференції (10 листопада2022 р., м. Ніжин) / За заг. ред. О. В. Лісовця та С. О. Борисюк. Ніжин : ВидавництвоНДУ ім. М. Гоголя, 2022. 216 с.

До збірника увійшли матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Партнерська взаємодія у системі інститутів соціальної сфери», яка відбулася 10 листопада 2022 р. в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя. На конференції були розглянуті актуальні проблеми партнерства державних закладів, установ, громадських організацій у наданні соціальної підтримки вразливим категоріям населення, у системі інклюзивної освіти; теоретико-методологічні засади соціального партнерства; особливості професійної підготовки фахівців соціальної сфери до партнерської взаємодії; шляхи налагодження взаємодії освітніх закладів різних типів і рівнів – ці й інші питання висвітлені на сторінках даного видання. Для викладачів, науковців, молодих дослідників, фахівців соціальної сфери.

Bejger H., Borysiuk S., Lisovets O. Рraca rodziną systemie pomocy społecznej. Lublin, 2022. 224 c.

Monografia stanowi wynik badań podjętych przez pracowników naukowych Katedry Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chelmie i Niżyńskiego Państwowego Uniwersytetu im. M. Gogola na Ukrainie (Katedra Pedagogiki Społecznej i Pracy Socjalnej oraz Katedra Wychowania Przedszkolnego), a tematyka jej poszczególnych rozdziałów wydaje się bardzo aktualna. Monografia prezentuje  zarówno analizę aktualnych teorii, jak i wyniki badań pedagogicznych, które mogą stanowić inspirację do dalszego rozwoju form wspierania dzieci i ich rodzin ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Autorki mają ufność, że treść książki wzbudzi zainteresowanie zarówno teoretyków, jak i praktyków, a także studentów kierunków pedagogicznych.