Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

Доцент кафедри німецької мови, кандидат філологічних наук Лєпухова Н.І. з 9 по 16 вересня 2019 р. працювала усним перекладачем на міжнародному конгресі “Політичний масмедійний дискурс: лінгвістичні аспекти і перспективи” у Німеччині. Захід проводився на федеральному рівні і офіційна делегація Чернігівської обласної адміністрації протягом семи днів відвідала багато німецьких державних установ, які здійснюють свою діяльність у сфері політичного масмедійного дискурсу, та ознайомилася із особливостями їх роботи.

Слід назвати зокрема такі заклади та організації:

• Федеральний центр незалежних журналістських розслідувань CORRECTIV (м. Ессен),
  • Редакція і видавництво щоденної газети “Rheinische Post“ (м. Дюссельдорф),
  • Західно-німецька телерадіостанція (Westdeutscher Rundfunk) (м. Дюссельдорф),
  • Федеральний центр політичної освіти (м. Бонн),
  • Головне управління прокуратури федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія — Центральне відділення боротьби із кіберзлочинами (м. Кельн),
  • Головне управління поліції округу Метман (м. Метман)

Надзвичайно цікавою та видатною подією конгресу стала зустріч із губернатором федеральної землі в рамках святкування 10-річного ювілею - Дня об’єднаної територіальної громади у м. Аахен.

Організатори конгресу потурбувалися також і про культурну програму, подарувавши його учасникам  прогулянку по набережній вечірнього Рейну, екскурсію вежами величного готичного Кельнського собору, відвідування ратуші-музею чарівного міста Аахен, незабутню подорож до мальовничого і колоритного міста Моншау із прогулянкою пароплавом по кратерному озеру серед вулканічних гір Айфель.

“Професія перекладача відкриває для студентів факультету іноземних мов багато можливостей: постійно розвиватися, вдосконалювати свої знання і вміння, набувати нового досвіду, знайомитися із новими цікавими людьми, подорожувати світом,” - вважає Наталія Іванівна.