Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Деканат

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

Контакти

БАКАЛАВРАТ

Обрання майбутньої професії – найвідповідальніший момент в житті людини. Досягнення успіху в кар’єрі безпосередньо залежить від життєвої позиції молоді, наскільки активно та свідомо вона вивчає динаміку сучасного ринку праці.

Для того, щоб допомогти зорієнтуватися в багатоманітності варіантів професійного розвитку, ми пропонуємо інформацію про переваги та перспективи такої спеціальності як «Політологія», яка викладається на кафедрі політології та права історико-юридичного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Політолог відрізняється від політика так само, як астроном відрізняється від астронавта. Перший – вивчає зоряне небо та створює умови для практичної діяльності других у його межах.

Політики – це ті, хто приймає та впроваджує найважливіші рішення в державі, а політологи – це ті, хто такі рішення розробляє та розраховує стратегію розвитку країни.

Політологія — це сфера діяльності, яка дає масу можливостей для самореалізації. Все залежить від самої людини — від її прагнень, складу розуму та інших професійних якостей.

У сучасному світі існує безліч професій. Все частіше школярі віддають перевагу незвичайним спеціальностям, які, як вони вважають, позбавлять їх від нудної монотонної роботи у дорослому житті. Дівчата і юнаки, яких цікавлять події, що відбуваються в країні і за кордоном, нерідко вибирають професію політолога.

Політолог – це фахівець, який добре орієнтується в політичні події, причому як своєї держави, так і інших країн. Це людина, яка знає, як вирішити проблеми управління, керівництва в крупній компанії. Тому такий фахівець виявляється незамінним у фірмі, що розвивається.

Політолог вміє професійно оцінювати всі чинники, щоб правильно скоординувати діяльність компанії. Професія політолога відноситься до категорії унікальних. Людина, яка отримала вищу освіту за даною спеціальністю, вважається експертом в питаннях прогнозування світової і регіональної політики. Основною функцією політолога є підвищення рівня політичної грамотності урядових органів і суспільства в цілому.

Професія політолога потрібна сучасному суспільству. Завдяки політологам люди стають більш грамотними в політичних питаннях і отримують уявлення про державні цінності, норми.

Політика – це справжнє мистецтво управління суспільством і країною в цілому. Тому ця сфера потребує справжніх професіоналів, які добре орієнтуються в політичних подіях, що відбуваються в світі. Думка політологів завжди приймається до уваги урядом. Адже одна помилка може дорого обійтися для держави. А виправити помилкові дії уряду ще складніше. Тому робота політологів вкрай необхідна для країни. Ця спеціальність є не тільки престижною, але і затребуваною. Інтелектуальна діяльність професійного політолога завжди високо цінується. Перевагами професії політолога є низький рівень конкуренції на ринку праці з боку інших гуманітарних професій та висока заробітна плата.

Де вчаться на політолога? Стрімкий розвиток цієї спеціальності пов'язаний з браком кваліфікованих кадрів, які володіють спеціальними знаннями у важливих державних сферах, таких як геополітика, політичний менеджмент, політичний маркетинг, аналіз і планування політики. Політолог – це дослідник. Він досліджує і аналізує політичну систему держави, державний лад, політичну культуру і поведінку. Зараз цю престижну спеціальність можна отримати у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.

Як готують політологів? Професія політолога існує в трьох аспектах: громадський експерт, політолог-вчений, фахівець в області практики політичного життя суспільства.

У першому випадку політолог – це громадський експерт у політичній, економічній, соціальній сфері суспільства.

Політолог – вчений є дипломованим фахівцем у сфері політології, він здатний правильно трактувати політичне життя суспільства, проводити дослідження та викладати політологію.

У третьому варіанті політолог виконує функції політичного аналітика, консультанта, політичного журналіста. Саме ці люди організовують вибори, створюють імідж політикам та політичним партіям.

Вузівська освіта включає вивчення студентами певних аспектів політології. Різні дисципліни вивчаються в аспекті, щоб отримані знання можна було застосувати для аналізу політичної ситуації всередині країни і за її межами. Політологи аналізують поточну ситуацію в країні і прогнозують можливі варіанти подальшого розвитку подій. Цю задачу повинен навчитися виконувати кожен випускник-політолог.

Завантажити "Обрання майбутньої професії"

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative