Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

Часопис «Наш український дім» (№ 1, 2021 р.), що його видає Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя, зацікавить і науковців, і студентів, і школярів. У ньому опубліковані наукові розвідки, що розповідають про видатних українців, для котрих обов’язок перед Батьківщиною був понад усе. Принаймні так характеризує Юрій Русов свою матір Софію Русову.

Кандидатка фізико-математичних наук з Тернополя Ольга Збожна, захопившись науковими досягнення свого земляка Івана Пулюя, дослідила ще одну ділянку його подвижництва, а саме: переклад Біблії українською мовою разом з Пантелеймоном Кулішем.
Як детективна оповідка читається ґрунтовна розвідка журналіста Миколи Гриня про отця Агапія (Гончаренка), котрий усе своє життя у США різними способами українізовував цей край. Автор побував на хуторі «Україна», який через вісімдесят років після смерті козака в рясі американська влада, підтримавши прохання вдячних українців-діаспорян, занесла до офіційного переліку історичних пам’яток, що охороняються штатом Каліфорнія, а 15 травня 1999 року територія хутору оголошена державною історичною пам’яткою-заповідником під номером 1025.
З важкої праці рук своїх жили 130 років тому перші українські поселенці в Канаді. Про їхню нелегку долю розвідка перекладачки, членкині Ліги Українців Канади Галини Кравчук.
Серед відомих сьогодні в Україні імен літературознавиць, поеток і перекладачок Ольги Смольницької, Олени О’Лір, Надії Івченко, Надії Гаврилюк, Наталки Єржиківської не загубились поміж журнальних текстів і розвідки студентки Валентини Лясковської з Тернопільщини та ніжинської ліцеїстки Лади Хомич. Перечитавши в наших попередніх виданнях публікації про Ігоря Качуровського, дівчина дослідила його вплив на інтелектуальне життя Ніжина в 1992−2013 роках.
Завідувачка дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 13 «Берізка» (м. Ніжин), заслужена працівниця освіти України Наталія Примушко подібним закладам в Україні і зарубіжжі пропонує використовувати шедевральне малярство Катерини Білокур у патріотичному вихованні маленьких українців. Її методичний проєкт «Мистецтво, зіткане з любові» переміг у ХV Українсько-канадському конкурсі освітніх проєктів фонду професора Ореста Цапа в Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського. Меценат, натхненник і патріот цього заходу є професором освітніх технологій Манітобського університету з міста Вінніпег (Канада).
Чинником об’єднання українських емігрантів на британських островах у 40-ві роки ХХ століття доктор філологічних наук Микола Тимошик назвав Союз українців у Великій Британії, що видавав букварі, українські пісні, календарці. Наш часопис теж прагне стати саме тим чинником, що об’єднуватиме українців у всьому світі в сьогоднішній непростий час утвердження нашої держави.
Видання можна знайти за покликанням: http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/tsentr-gumanitarnoji-spivpratsi-z-ukrajinskoyu-diasporoyu/pravila-oformlennya-ta-podannya-rukopisiv-do-chasopisu-nash-ukrajinskij-dim

НАДІЯ ОНИЩЕНКО

Прочитано 78 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative