Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

11 березня 2021 року виповнюється 205 років з дня народження Олександра Степановича Афанасьєва-Чужбинського, українського і російського поета, письменника, етнографа, фольклориста, історика, мовознавця, випускника Ніжинського фізико-математичного ліцею  кн. Безбородька (1835). З цієї нагоди у читальному залі для наукової роботи бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя організована книжкова  виставка  «Видатні випускники Ніжинської вищої школи: О. С. Афанасьєв-Чужбинський (1816–1875)». На виставці представлена література про життєвий шлях та творчу спадщину письменника.

З рідкісними виданнями XIX ст. О. С. Афанасьєва-Чужбинського пропонуємо ознайомитися онлайн на сайті бібліотеки університету за посиланням: Каталог книжкової виставки «По крайней мере, я счастлив тем, что и мне удалось положить хоть простые и дикие цветы на алтарь отечественной поэзии…», який був підготовлений до 200-річчя від дня народження поета.

Запрошуємо всіх охочих ознайомитися з творчістю видатного українця.