Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Державні закупівлі

Нормативна база

Контакти

Новини університету

Черговий номер журналу «Наш український дім», що видає Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою, відкривається статтями про двох емігрантів українського походження – справжніх патріотів. У дослідженні Ганни Антипович ідеться про фундатора українського шкільництва в Австралії Дмитра Нитченка , а в статті Ольги Збожної – про фізика й громадського діяча, одного з перекладачів Біблії на українську мову Івана Пулюя. Розвідка Олександра Астаф’єва «Там кожна тополя зойками вросла в землю (Крутянська тема в літературі)» – це аналіз художньої рецепції героїчної й болісної події в історії української боротьби за незалежність.

Різноманітним аспектам культурного та соціального життя представників української діаспори присвячена низка інших публікацій. Маємо на увазі уривок із книги Петра Гаврилишина про трудову українську еміграцію в Італії, праці Юлії Григорчук про життєвий і творчий шлях письменниці Віри Вовк, Світлани Лущій про критика й літературознавця, «батька» Нью-Йоркської групи письменників Юрія Лавріненка, Наталії Дмитренко про генерал-хорунжого армії УНР Петра Ліпка.

Ірина Дубровіна й Антон Кармазін осмислюють музичне мистецтво в житті та творчості Максима Рильського до 120-річчя від дня народження письменника. Твір Мілорада Павича «Остання любов у Царгороді» привернув увагу Ольги Смольницької, яка всебічно проаналізувала його.

Успішним досвідом втілення методики національного виховання Софії Русової поділилась у своїй статті  Наталя Примушко.

Своєрідною даниною пам’яті двом перекладачам (Олександру Жомніру (Джон Мілтон «Втрачений рай») та Ярославі Шекері (середньовічна китайська поезія)) стали відгуки на їхню творчість Олександра Астаф’єва та Ольги Смольницької.

Про презентацію в Ніжинському університеті збірки «Ассирійські казки», упорядкованої Борисом Іонановим, написала Ольга Моціяка.

Ольга Моціяка,

Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою

Прочитано 70 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet

Google Analytics Alternative