Шановні колеги,

Дозвольте поінформувати вас про те, що відкрито прийом заявок для участі у черговому щорічному конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта Fulbright Visiting Scholar Program 2021-2022.

Fulbright Visiting Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців.

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:
 - кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;
 - дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше п'яти років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;
 - діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше п'яти років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Загальні вимоги до кандидатів:
 - мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
 - вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
 - повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:
 - щомісячна стипендія;
 - додаткові кошти для придбання професійної літератури;
 - медичне страхування;
 - квиток в обидва боки.

Реченець подання заявок – 15 жовтня 2020

Детально про Програму, перелік документів для участі у конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору за посиланням: http://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/

Аби увиразнити уявлення про Програму, радимо переглянути відгуки та описи дослідницьких проектів учасників минулих років, що розміщені на сторінках Фулбрайтівських Вісників й викладені у Facebook.

Координатор програм обміну для науковців

Veronica Aleksanych
Program Officer