Відносини між двома сусідніми країнами стали темою досліджень доктора філологічних наук, професора нашого вишу Григорія Самойленка та кандидата історичних наук, доцента Олександра Самойленка. Щойно в університетському видавництві  видрукована монографія «Поляки в Ніжині та їхня роль у розвитку культури міста (ХVII- XXI).

210 сторінок наповнені змістовним текстом з ілюстраціями про основні етапи розвитку польсько-українських культурних контактів, про місце поляків в історії Ніжинськоїї вищої школи (1820-1875),  наукові стосунки Історико-філологічного інституту кн. Безбородька та Варшавського університету в 1874-1919 роках, про українсько-польські відносини за часів незалежної України. Зокрема окреслено місце Ніжинської культурно-просвітницької спілки громадян польського походження «АСТЕР» у поглибленні дипломатичних, наукових та культурних взаємин.

Два розділи, п’ятий і шостий, присвячені  музикантами польського походження і театральній родині Лучицьких – засновникам Ніжинського драматичного театру.

Наукове видання перечитають викладачі й студенти, вчителі та всі, хто цікавиться історією нашого міста.

Надія ОНИЩЕНКО

сайт програми ЄС Еразмус+