Вибори ректора 2021

Так написав Пантелеймон Куліш в одному з листів, підтверджуючи свою українську незламність. Напередодні  200-річчя з дня народження поета, прозаїка, перекладача й науковця його життя і творчість викликає багато суперечливих оцінок.

Доктор славістики з Канади Марко Роберт Стех називає нащадка чернігівських козаків однією з центральних фігур українського відродження ХІХ століття. Він погоджується з думкою Миколи Хвильового про те, що Куліш найближче наблизився до типу західного інтелігента: і своїми перекладами  європейських авторів, і першим українським модерністським романом «Чорна рада». Відкрийте https://www.youtube.com/watch?v=8_EZbkZ1fqY і за 8 хвилин переконайтеся в правдивості таких суджень.

Доповню бездоганний професійний телесюжет однодумця і партнера Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою  пана Марка зауваженням Євгена Нахліка: працюючи в Ніжині в канцелярії ліцею імені князя Безбородька в 1837-38 роках, молодий Панько Куліш переписував для директора Екеблада «Історію Русів». Саме цей історико-політичний трактат кінця ХVІІІ ст., що возвеличував й ідеалізував роль українського козацтва та був популярний тоді серед нащадків козацької шляхти і місцевої інтелігенції, відіграв значну роль у формуванні історичних поглядів юного Куліша.

Ювілейного року в нашому місті створено оргкомітет на чолі з міським головою для вшанування пам’яті видатного українця. Уважно слідкуватимемо за його діяльністю. Прислухаємося до Марка Стеха: щоби стати справжніми європейцями, навчімося цінувати класиків нашої літератури.

Надія ОНИЩЕНКО

теги