Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Публічні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

Так написав Пантелеймон Куліш в одному з листів, підтверджуючи свою українську незламність. Напередодні  200-річчя з дня народження поета, прозаїка, перекладача й науковця його життя і творчість викликає багато суперечливих оцінок.

Доктор славістики з Канади Марко Роберт Стех називає нащадка чернігівських козаків однією з центральних фігур українського відродження ХІХ століття. Він погоджується з думкою Миколи Хвильового про те, що Куліш найближче наблизився до типу західного інтелігента: і своїми перекладами  європейських авторів, і першим українським модерністським романом «Чорна рада». Відкрийте https://www.youtube.com/watch?v=8_EZbkZ1fqY і за 8 хвилин переконайтеся в правдивості таких суджень.

Доповню бездоганний професійний телесюжет однодумця і партнера Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою  пана Марка зауваженням Євгена Нахліка: працюючи в Ніжині в канцелярії ліцею імені князя Безбородька в 1837-38 роках, молодий Панько Куліш переписував для директора Екеблада «Історію Русів». Саме цей історико-політичний трактат кінця ХVІІІ ст., що возвеличував й ідеалізував роль українського козацтва та був популярний тоді серед нащадків козацької шляхти і місцевої інтелігенції, відіграв значну роль у формуванні історичних поглядів юного Куліша.

Ювілейного року в нашому місті створено оргкомітет на чолі з міським головою для вшанування пам’яті видатного українця. Уважно слідкуватимемо за його діяльністю. Прислухаємося до Марка Стеха: щоби стати справжніми європейцями, навчімося цінувати класиків нашої літератури.

 

 Надія ОНИЩЕНКО

Прочитано 443 разів
теги

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative