Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Щороку в Чернігівській обласній держадміністрації відбувається відкритий відбір творів для випуску друком у рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини.

Як зауважив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван, – цьогоріч на конкурс надійшло 28 робіт, на противагу 24 у 2017 році. Серед поданих матеріалів суттєво зросла частка творів наукового спрямування, а також лірики.

Цього року 9 робіт можуть бути видані коштом обласного бюджету. Черговість їх опрацювання й випуску визначили шляхом рейтингового голосування. За видавничим планом восьмою в списку зазначено «Можна одверто? або Туга за катарсисом», упорядники – Іван Кошелівець, Людмила Тарнашинська; наукове видання (збірка наукових праць).

Це спільний проект Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України та Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя.

Збірник статей уродженця Чернігівщини, випускника Ніжинської вищої школи, визначного історика й теоретика літератури, критика, есеїста, перекладача, організатора літературних сил у діаспорі справляє незабутнє враження, оскільки несе дуже багато невідомої раніше інформації, чим допомагає витворювати цілісну картину української літератури, доповнює наші знання про українське та європейське мистецтво.

Упорядкування, літературознавча розвідка, примітки належать доктору філологічних наук, професору, провідному науковому співробітнику Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, керівнику Наукового центру дослідження українського шістдесятництва, лауреату літературної премії ім. І. Кошелівця Людмилі Тарнашинській. Промоутер видавничого проекту й організатор видавничого процесу – директор Центру гуманітарної співпраці, член Національної спілки журналістів України Надія Онищенко.