Історико-юридичний факультет

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Новини факультету

Конференції

Документальні фільм

Матеріально-технічна база

Абітурієнтам

12-15 квітня на базі Ніжинського державного університету пройшов II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з історії, який зібрав найсильніших істориків, практично з усіх вищих навчальних закладів, нашої держави. В олімпіаді взяли участь 35 університетів (65 учасників).

Змістовною і різноманітною була програма Олімпіади, яка розпочалася з урочистого її відкриття 13 квітня, вітального слова ректора університету, доцента О.Г. Самойленка. Він тепло привітав істориків-олімпійців, побажав  всіляких гараздів, і наголосив на тому, що всі, хто бере участь у цьому студентському форумі – це вже переможці. В дружній невимушеній атмосфері пройшло представлення членів журі його головою, доктором історичних наук, професором кафедри історії України С.А Лепявком.

Цього ж дня, 13 квітня і розпочалася власне Олімпіада з виконання творчих завдань з історії України. На це відводилося 3 години, після чого обід і екскурсії по визначних місцях Ніжина. Результати першого дня засвідчили високий рівень знань учасників.

На 14 квітня було заплановано виконання творчих завдань зі всесвітньої історії.

Неабияку історико-пізнавальну цінність, формування патріотизму у світлі останніх подій мала поїздка до м. Батурина, враження від якої були виключно позитивними.

Урочисте закриття Олімпіади, нагородження її учасників пройшло в піднесеній атмосфері. Лунав Гімн України, відбулося вшанування переможців.

На думку учасників олімпіади, організація її проведення була на високому рівні, включаючи зустріч студентів, реєстрацію, поселення, харчування, екскурсійну та дозвіллєву програми.

За результатами двох турів Олімпіади з історії України та всесвітньої історії призерами стали:

Островик Дмитро Андрійович (Диплом І ступеня), студент-магістрантПереяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди;

Баров Володимир Володимирович (Диплом І ступеня), студент Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

Новак Олександр Сергійович (Диплом ІІ ступеня), студент Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна;

Гуменний Сергій Любомирович (Диплом ІІ ступеня), студент Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка;

Моціяка Ольга Петрівна (Диплом ІІІ ступеня), студентка Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

Сакевич Євген Миколайович (Диплом ІІІ ступеня), студент Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького;

Компанієць Олексій Вікторович (Диплом ІІІ ступеня), студент Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького;

У командному заліку переможцями Олімпіади стали студенти:

Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (Баров Володимир Володимирович та Моціяка Ольга Петрівна) – І місце.

Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (Новак Олександр Сергійович та Немченко Віктор Петрович) – ІІ місце.

Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького (Сакевич Євген Миколайович та Компанієць Олексій Вікторович) ІІІ місце.

У номінації «Кращий знавець історії України» переміг представникПереяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди Островик Дмитро Андрійович.

У номінації «Кращий знавець всесвітньої історії» журі відзначили студента Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя  Барова Володимира Володимировича.

У перший день Олімпіади в актовому залі Гоголівського корпусу відбулась Інтелектуальна гра «Історична розминка», ініціатором якої виступив доцент кафедри політології та праваНіжинського державного університету імені Миколи Гоголя Желіба Олександр Володимирович. Переможцями стали:

Диплом І ступеня Баров Володимир Володимирович (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя);

Диплом І ступеняМарціник Мар’яна Володимирівна (Кам'янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка);

Диплом ІІ ступеняЧерняк Оксана Анатоліївна(Кам'янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка);

Злагоджено, виважено, конструктивно працював Оргкомітет Всеукраїнської студентської олімпіади, склад журі, апеляційної та мандатної комісій.

Від імені Оргкомітету хотілося б висловити щиру вдячність ректорату університету за матеріальну й моральну підтримку, редакційно-видавничому комплексу вузу за оперативний та якісний друк необхідної документації, навчально-методичному кабінету історико-юридичного факультету, персонально його керівнику В.С. Луньковій.

Олімпіада пройшла в атмосфері єднання, дружби та взаємоповаги всіх її учасників та продемонструвала високий інтелектуальний та творчий потенціал студентів-істориків.