ННІ мистецтв імені Олександра Ростовського (архів)

Дирекція

Абітурієнтам

Освітня діяльність

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Лабораторії

Наукова школа

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Всеукраїнський юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Студентська рада

Новини інституту

11 жовтня у концертному залі Гоголівського корпусу з нагоди Міжнародного дня музики та 260-ї річниці В.А. Моцарта відбувся захід за участі студентів і викладачів всіх факультетів університету.

Перевтілюючись у відомих діячів історії, культури, науки, студенти представили оригінальні погляди на творчість геніального австрійського композитора. Імператор Йозеф II (Віктор Берегун) докладно доповів про епоху просвітницького абсолютизму та пригадав свої зустрічі з В.А. Моцартом. Менеджер по туризму (Артем Почка) запропонував присутнім відвідати цікавий туристичний маршрут «Шляхами Амадея». Своїми роздумами про спорідненість науки і музики поділився А. Ейнштейн (Костянтин Трусенко). Були представлені і наукові дані про позитивний вплив музики Моцарта на розвиток інтелекту (Ганна Мєшкова), а Леопольд Моцарт (Марина Мусієнко) розкрив секрети виховання вундеркінда. Виступ Германа Гессе (Павло Балін) німецькою мовою прозвучав в дуеті з Маріанною Шульгою (російський переклад). З великим натхненням прочитав вірш, написаний після смерті композитора,  професор празької гімназії  Йозеф Георг Мейнерт (Дмитро Дорогий). Не обійшлося і без хвилювань – занурившись в образ та піддавшись емоціям, Святослав Біда насилу дібрав слів до вірша «Реквієм»!

Впродовж вечора у виконанні студентів та викладачів факультету культури та мистецтв звучали відомі твори В.А.Моцарта: фантазія ре-мінор (Катерина Козел), рондо  Ре-мажор (Ольга Щербініна), рондо в турецькому стилі (Вікторія Оленченко), менует Л. Моцарта (Тетяна Стригун), німецький танець (Вікторія Борисюк та Наталія Кальна), музична зарисовка «Хліб з маслом» (Анастасія Іваненко), соната ля-мінор (Галина Брюзгіна), дует графині і Сюзанни (Анастасія Іваненко та Тетяна Дяченко),  Лакримоза (Наталія Остапенко), варіації на тему Моцарта (Ольга Щербініна, Олексій Павленко). Музичні твори  В. А. Моцарта  виконали і студентки факультету іноземних мов – «Волинка» (Маргарита Слєпко) та «Туга за весною» (Маріанна Шульга). Змістовні коментарі ведучої програми (Тетяна Голуб)  забезпечили цілісну картину про творчість геніального В. А. Моцарта.

Експозиція друкованих видань, підготовлена працівниками бібліотеки (Наталія Мухомодієва), додала заходу ще більшої інформативності.

Впродовж вечора Моцарт «був on-line» з усіма і кожним, в залі панувала атмосфера щирої зацікавленості, взаємного розуміння, любові до творчості і музичного мистецтва. Незважаючи на негоду, слухацька зала була заповнена, а присутність в залі ректора університету Олександра Григоровича Самойленка посилила в учасників відчуття значимості та затребуваності підготовленої програми.

І мабуть справдились слова  Г.Гессе про те, що «Моцарт… Це означає, що у світу є сенс, і сенс цей відчутний для нас у  своїй подобі −  музиці».

О. Щербініна.