ННІ мистецтв імені Олександра Ростовського (архів)

Дирекція

Абітурієнтам

Освітня діяльність

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Лабораторії

Наукова школа

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Всеукраїнський юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Студентська рада

Новини інституту

Днями в  Ніжинському державному університеті ім.  М. Гоголя пройшов захід в межах авторського проекту професора Л. Шумської «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ – 2016» –  концерт молодіжної художньої творчості, присвячений вшануванню пам’яті видатного українського поета Т. Г. Шевченка. Метою акції було визначено  популяризацію творчої спадщини Тараса Шевченка,  розвиток музично-просвітницьких традицій Ніжинської вищої школи.

У концерті взяли участь юнацько-молодіжні мистецькі колективи міста Ніжина –  Лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів і фестивалів: Молодіжний хор   «Світич» НДУ ім. М. Гоголя під орудоюзаслужених діячів мистецтв України, професорів Л. Шумської і Л. Костенко;  Зразковий хор «Сяйво» Ніжинської дитячої музичної школи під керівництвом заслуженого працівника  культури України С. Голуба; «Академічний хор» Ніжинського училища культури і мистецтв імені М. Заньковецької під орудою кандидиата мистецтвознавства, доцента Л. Дорохіної; Молодіжний фольклорний гурт «Народна криниця» Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М. Заньковецької під орудою кавалера ордена княгині Ольги –  О. Синиці та заслуженого працівника культури України І. Синиці; «Зведений оркестр народних інструментів» НДУ ім. М. Гоголя та НУКіМ ім. М. Заньковецької, художній керівник та головний диригент –  заслужений артист України,  доцент М.  Шумський.

З привітанням до молодих артистів звернувся в. о. ректора НДУ ім. М. Гоголя, професор О. Бойко, який підкреслив значущість геніальної творчості Т. Шевченка в контексті актуального завдання консолідації української нації, наголосив про виняткову духовну цінність традиції вшанування пам‘яті Кобзаря, започатковану в університеті  з нагоди 200-річчя з дня народження поета.

З промовами про культурні інновації на Ніжинщині виступили заступник Голови Ніжинської районної ради Н. Берізка та начальник Управління культури і туризму Ніжинської міської ради В. Примаченко, колективам та організаторам були вручені спеціальні Почесні дипломи від Ніжинського міського голови А. Лінника та Голови Ніжинської районної ради О. Бузуна за вагомий внесок у справу розвитку культуротворчих процесів в Чернігівському регіоні.

Кожен молодіжний виконавський колектив продемонстрував моно-програму, що включала відомі твори на слова Т. Шеченка, а також музичні композиції українських авторів – А. Вахняніна, Г. Гаврилець, І. Гайденка, Г. Гладкого, В. Іконника, Є. Козака, М. Колесси, А. Кос-Анатольського, П. Ніщинського, С. Орфеєва, І. Синиці, Є. Станковича, Р. Суржі. Прозвучали цікаві зразки українського сценічного фольклору в оригінальних обробках для академічного та народного хору, патріотичні сучасні пісні  А. Карпенка, Л. Дьяконенко, П. Дворського. Монументальним фіналом концерту стало спільне виконання усіма учасниками та слухачами концерту знакової пісні Д. Крижанівського на слова Т. Шевченка, яка вважається своєрідним гімном українців – «Реве та стогне Дніпр широкий».

Успіх концертного виконання розділили з колективами диригенти і хормейстери: Л. Мироненко, І. Могильна,  С. Павленко, Т. Раструба; концертмейстери: Г. Брюзгіна, Г. Єрмак, О. Сінельнікова; солісти: Н. Євтушенко, Я. Йотка, А. Копиця, Ю. Петрик; ведучі програми: кандидат пед. наук Ю. Дворник та аспірантка М. Коломійченко;

звукорежисер В. Багмут.

Яскравий масовий захід національно-патріотичного спрямування було зорганізовано за сприяння адміністрації НДУ ім. М. Гоголя, соціально-гуманітарного відділу та деканату факультету культури і мистецтв.

Т. Раструба,
викладач кафедри вокально-хорової майстерності