ННІ мистецтв імені Олександра Ростовського (архів)

Дирекція

Абітурієнтам

Освітня діяльність

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Лабораторії

Наукова школа

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Всеукраїнський юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Студентська рада

Новини інституту

Днями у стінах Ніжинської вищої школи стартував мистецький проект «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ» – щорічний цикл музично-просвітницьких заходів, концептуально уніфікованих для втілення основної мети:  утвердження позитивного іміджу Ніжинської вищої школи, як провідного осередку культурного просвітництва України, національно-патріотичне та естетичне виховання молоді засобами музичного мистецтва.

Перший вечір фестивалю проводився під патронатом  декана факультету культури і мистецтв доцента Л. Гусейнової, як молодіжний PROFLASH з нагоди Міжнародного дня студентів. Конкурсно-концертна програма  «Світич відкриває таланти» зібрала молодих виконавців, які позиціонували свої мистецькі пріоритети у концертних виступах, підготовлених власними силами. Причому, деякі конкурсанти проявили себе в новому амплуа, чим приємно здивували слухачів.

У музично-інструментальному жанрі вразив фортепіанний дует у складі С. Охонька та В. Оленченко з віртуозною екзотичною п’єсою Т. Смірнової «Бразильський карнавал», солістка А. Бірюк натхненно виконала «Поему» О. Жука, дует бандуристок у складі В. Клапчук та С. Подкользіної привернув увагу виконанням популярної сучасної музики, тромбоніст А. Гузь і трубач В. Давиденко переконливо розкрили виразні можливості мідних духових інструментів виконанням відомих світових шлягерів у супроводі фонограми.

У традиційно популярній номінації «Вокал» конкурсанти продемонстрували різнобічні форми самовираження: в академічній манері  вокальний дует Т. Дяченко та А. Іваненко-Коленди сценічно витончено обіграв відомий твір Д. Россіні «Дует кішок», чоловічий квартет «UNISON», під орудою викладача Т. Раструби у супроводі концертмейстера Л. Мироненко,  у своєму прем’єрному виступі представив патріотичну пісню «Рідна земле моя» П. Майбороди в ансамблі із солістом-домристом  Р. Тімірбулатовим. Пісню «Дівочий сон» в сучасній манері народного співу виконала вже відома співачка – студентка факультету культури і мистецтв І. Шевченко. Номінація «Естрадна пісня» зібрала найбільшу кількість учасників – це Д. Степаненко та Є. Петренко («Ти моя історія»), О. Дворник («Грішна любов»), Г. Приходько у супроводі інструментального ансамблю у складі  Д. Степаненка, Є. Петренка та М. Мамця («Zombiе»), а концертний ансамбль «Besame muchio» у складі Н. Богуна, В. Назарчука, В. Оленченко, Я. Йотки, І. Мехеденко та С. Ігнатова захопив увагу залу творчою інтерпретацією однойменної пісні в обробці М. Шумського на український текст О. Забарного.

Відкриттям конкурсу стали виконавці в номінації «Художнє слово» – В. Гришко з поетичною замальовкою «Сповідь Мавки» з драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» у постановці викладача Т. Раструби,  гумористи Я. Йотка та Д. Степаненко, артистичне тріо у складі А. Аднаралової, М. Бородухи і В. Даньшиної, а також В. Рожнов з авторською імпровізацією у стилі «big-boxing».

Художньою  кульмінацією конкурсної програми став виступ жіночого хору «Канцона» факультету культури і мистецтв, художнім керівником якого є старший викладач З. Хоменко, концертмейстер – А. Кульбака. Цей цікавий виступ колективу пройшов уперше без керівника: дівчата застосували форму інсценування хорового твору Ірвінга Берліна «Puttin’on the Ritz» за допомогою елементів театралізації та хореографії.

Виступи учасників конкурсу-концерту оцінювало авторитетне журі, до складу якого увійшли відомі в Україні та за її межами музиканти – гордість і слава Ніжинського університету – декан факультету культури і мистецтв, доцент Л. Гусейнова (голова журі), заслужений діяч мистецтв України, професор Л. Костенко, заслужений артист України, доцент М. Шумський, старший викладач А. Хоменко. За одностайним рішенням журі усі виконавці були відзначені почесними дипломами, в яких було відмічено своєрідний особистісний «x-faktor» кожного конкурсанта, його творча самобутність.

Особливі нагороди отримали ведучі Я. Йотка та В. Борисюк, які зуміли представити змістовну конкурсну програму –  контрастну та динамічну, змонтовану за усіма законами сценічної драматургії.

Головна  ідея проведеної молодіжної акції – єднання студентів з активною життєвою позицією, талановитих та креативних, здатних до розбудови української традиції музичного виконавства та зорієнтованих на європейський культурний простір.  Профлеш з нагоди Міжнародного дня студентів проводився  на базі хору «Світич»  Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, який є дієвим учасником  європейського та світового хорового руху, як лауреат понад тридцяти Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів. Саме тому в рідному університеті «Світич» є провідником актуальних у сучасному міжнародному молодіжному співтоваристві принципів особистісного творчого саморозвитку та колективної мультикультурності. Наприкінці конкурсно-концертного профлешу світичани заспівали студентський гімн «Gaudeamus», і це стало заключним мажорним акордом вечора, який об’єднав захоплюючими емоціями артистів та слухачів.

Автори матеріалів для галереї зображень:  фотокореспонденти Олександр Малаш та Ярослав Зінченко

Автор проекту «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ» заслужений діяч мистецтв України,

професор Людмила Шумська