ННІ мистецтв імені Олександра Ростовського (архів)

Дирекція

Абітурієнтам

Освітня діяльність

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Лабораторії

Наукова школа

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Всеукраїнський юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Студентська рада

Новини інституту

Молодіжний хор «Світич» Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмили Шумської та Людмили Костенко повернувся з Польщі, де представляв Україну на 12-му Міжнародному фестивалі університетських хорів «Universitas Cantat», який проводиться кожні два роки наприкінці червня, у старовинному польському місті Познань.

Черговий, 12-й фестиваль відбувся з 23 по 28 червня цього року традиційно на базі Познанського державного університету імені Адама Міцкевича. Від початку існування заходу, з 1998 року, його організацією займається Камерний Хор Університету та Асоціація Друзів Камерного Хору Університету ім. Адама Міцкевича. У формуванні концепції та програми фестивалю неоціненною є роль професора Кшиштофа Шідзіша – хормейстера, музиколога, фахівця з емісії голосу, логопеда, менеджера культури, директора Universitas Cantat, а також доктора Йоанни Пех-Славецької – гобоїстки, хормейстера, логопеда і віце-директора фестивалю.

Фестиваль «Universitas Cantat» – це міжнародне свято хорового мистецтва, яке об'єднує в Познані молодих людей з різних університетів – людей музично обдарованих, активних і відкритих для духовного збагачення. Під час попередніх подій такого роду, публіка мала змогу побачити близько 100 хорів з 26 країн.

Фестивальні концерти проходять в різних концертних залах Великопольщі, насамперед у Актовій Залі Університету ім. Адама Міцкевича, який славиться своєю чудовою акустикою. Хори готують, серед іншого, твори, які просувають вітчизняну музику різних країн. Знаний та шанований в університетському світовому співтоваристві, цей масштабний захід збирає кращих ентузіастів молодіжного хорового руху з усіх континентів, які пройшли вимогливий попередній відбір художньою радою фестивалю. Учасники фестивалю 2015 року представляли університети з різних куточків світу – Польщі, України, Південної Африки, Еквадору, Пуерто Ріко, Сербії, Філіппін.

Молодіжний хор «Світич» НДУ ім. М. Гоголя виконав на фестивалі декілька концертних програм, які включали кращі зразки класичної і сучасної української та світової хорової музики. Це твори композиторів Г. Гаврилець, М. Гобдича, А, Гнатишина, С. Іррадьєра,  А. Кос-Анатольського, А. Кушніренка, М. Леонтовича, Т. Петриненка, Дж. Раттера, Е. Л. Уеббера, П. Чайковського, Ф. Шопена, О. Яковчука та ін. У концертах брали участь солісти – провідний концертмейстер Галина Брюзгіна, а, також молоді вокалісти – Марина Батрак, Ярослав Йотка, Світлана Сікорська, Сергій Охонько, Анастасія Іваненко-Коленда, Тетяна Дяченко.

Не можна переоцінити значущість участі Молодіжного хору «Світич» Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, як презентанта українських традицій хорового виконавства, у престижному фестивалі університетських хорів: саме така форма культурної дипломатії є одним із засобів, що сприяють ефективному наближенню нашої країни до європейського співтовариства. У ході природнього творчого обміну створюються умови для розуміння нашими європейськими партнерами духовних цінностей, менталітету української нації, встановлення дружніх взаємовідносин та мистецького діалогу між українським студентством і молоддю з інших країн світу.

Саме у фінальному концерті фестивалю «Universitas Cantat» відбулося справжнє єднання усіх молодих співаків, що взяли участь у виконанні прем’єри великого твору молодої польської композиторки Сусанни Козей «Аріон» на текст фрагменту поеми Овідія «Метаморфози». Зведений хор учасників фестивалю, у супроводі Оркестру Польського Радіо «Amadeus» під орудою видатної диригентки пані Агнешки Дучмаль, відтворили сучасне епічно-експресивне полотно – водночас величне і романтичне, сповнене контрастних виражальних темброзвучностей, колористичних композиторських знахідок.

Фестиваль «Universitas Cantat» вкотре довів, що музичні захоплення в області хорового мистецтва – процес універсальний. Зустрічі молодих людей призводять до нових знайомств, обміну репертуаром та новими виконавськими технологіями, а мультикультурність є джерелом натхнення для слухачів. Тижнева молодіжна феєрія, щоденне спільне музикування та дозвілля за участю  фанатів хорового співу з п’яти континентів Землі, перетворила Познань на великий студентський кампус, у якому панувала атмосфера дружби, людяності та альтруїзму.

Віват фестивалю «Universitas Cantat»!

Многая літа його організаторам та учасникам!

заслужений діяч мистецтв України,

професор Людмила Шумська