ННІ мистецтв імені Олександра Ростовського (архів)

Дирекція

Абітурієнтам

Освітня діяльність

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Лабораторії

Наукова школа

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Всеукраїнський юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Студентська рада

Новини інституту

29 травня 2021 року творчо-експериментальна лабораторія хорового мистецтва ННІ мистецтв імені Олександра Ростовського Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (керівник доцент Т. В. Раструба) презентувала стартап «ЕСКІЗИ ВІРТУАЛЬНОГО ХОРУ», першим творчим проєктом якого став твір В. Гливацького «Богородице Діво, радуйся».

Цей твір написаний для жіночого хору молодим композитором (В. Гливацький здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Музичне мистецтво» за спеціальністю 025 «Музичне мистецтво» галузі знань 02 «Культура і мистецтво», II курс ННІ мистецтв), котрий надихнувся відкриттям та відновленням, декілька років тому, музикознавцями «Богородиці…» староукраїнською мовою.

Звичайно віртуальний формат хорового співу ніколи не зможе замінити живе хорове звучання, навіть не може порівнюватися з ним. Проте така форма діяльності дає змогу об’єднати та згуртувати між собою студентів різного рівня здобуття освіти, котрі мають спільні цілі, натхнення та творчу ініціативу. Саме в такому діалозі і виникла ідея створення стартапу на базі Лабораторії, до якого залучилися студенти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського та КЗ «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради.

Першим етапом на шляху до результату було обговорення всіх технічних моментів роботи; проведення спільного заняття на платформі ZOOM для ознайомлення з ідеєю проєкту та вимогами щодо запису співу; копітка робота власне самого виконання кожного співака і, нарешті, технічне зведення в єдине ціле голосів, так би мовити, створення віртуального хору дівчат (у кількості 32 особи).

Проєкт «Богородице Діво, радуйся» творчо-експериментальної лабораторії хорового мистецтва ННІ мистецтв імені Олександра Ростовського надав можливість встановити зв’язки з науковими та освітніми закладами не тільки міста, а й поза ним, налагодити творчу співпрацю з науковцями, педагогами, хормейстерами та студентами інших навчальних закладів.

Велика вдячність всім, хто підтримав ідею та долучився до експерименту, основною метою якої є популяризація хорового мистецтва та впровадження інноваційних технологій у педагогічній діяльності: Н. Кравцовій, К. Кушнір, В. Гливацькому, Д. Хижняку, Л. Гусейновій, О. Коваль, Л. Костенко, Л. Дорохіній, Л. Шумській.

Тетяна Раструба
кандидат педагогічних наук,