ННІ мистецтв імені Олександра Ростовського (архів)

Дирекція

Абітурієнтам

Освітня діяльність

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Лабораторії

Наукова школа

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Всеукраїнський юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Студентська рада

Новини інституту

«Духовність єднає Україну» – під такою назвою в Києві відбулася ІХ Міжнародна Пасхальна Асамблея. Масштаби цьогорічного мистецького форуму визначаються кількістю учасників та концертних локацій. Окрім традиційних заходів у залах Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, різнопланові концерти відбулися в багатьох церквах Києві, які представляють різні релігійні конфесії. Майже 50 кращих мистецьких колективів України – професійні, навчальні, дитячі та Парафіяльні – виступили у 46 концертах у межах Асамблеї, що стало своєрідним «зрізом» стану сучасного музичного виконавства в Україні.

До участі в Асамблеї був запрошений Молодіжний хор «Світич» Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмила Шумської та Людмили Костенко. Презентацію колективу провела кандидат мистецтвознавства, доцент НДУ ім. М. Гоголя Олена Кавунник. Майже 25-річний творчий шлях хору «Світич» був висвітлений в контексті національних та регіональних хорових традицій, сучасних виконавських тенденцій як в Україні та і в європейському культурному середовищі.

У межах свого виступу хор «Світич» представив програму хорової музики різних епох, що включала твори А. Веделя, Г. Гаврилець, М. Кедрова, М. Колесси, А. Кос-Анатольського, Л. Ревуцького, А. Саврицького, К. Стеценка, О. Чмут.

Наприкінці концерту з вітальним словом від Оргкомітету ІХ Міжнародної Пасхальної Асамблеї виступив ректор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського – народний артист України, доктор мистецтвознавства, професор В. І. Рожок, який схвально оцінив виконавський рівень хору «Світич»: виразність тембрового звучання колективу, ансамблеву злагодженість, високу вокально-інтонаційну культуру, динамічну та агогічну гнучкість, художню естетичність репертуару, віртуозне виконання провідного концертмейстера Галини Брюзгіної.

За високу професійну майстерність, благодійну та гуманістичну діяльність хор «Світич» отримав «Почесну відзнаку» від Оргкомітету ІХ Міжнародної Пасхальної Асамблеї.

Т. Раструба,
викладач кафедри вокально-хорової майстерності