Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

Посада: доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин

Науковий ступінь: кандидат історичних наук

Вчене звання: доцент

Контакти:

E-mail: i.kedun@ndu.edu.ua

Народився 25 грудня 1980 р. в м. Миколаїв.

1997 року закінчив у Новгороді-Сіверському гімназію №1. Того ж року вступив на історичний факультет Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя і закінчив його 2001 року, після чого залишився в ньому на викладацькій роботі спочатку на посаді асистента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відноси, а від 2012 року – доцента цієї кафедри.

2012 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за темою «Новгород-Сіверський та його округа в Х-ХІІІ ст.». Автор понад 80-ти наукових праць. Керівник кількох археологічних експедицій (Ніжин, Новгород-Сіверський). Науковий керівник спільної науково-дослідної археологічної лабораторії Інституту Археології НАНУ та НДУ імені Миколи Гоголя. Тримач  відкритих листів на проведення археологічних розкопок в містах Ніжин та Новгород-Сіверський.  Один з організаторів 1-го Всеукраїнського археологічного з’їзду, що відбувся в Ніжині в листопаді 2018 р. Коло наукових інтересів – середньовічна археологія, експериментальна археологія.

Список основних наукових праць:

• «Підземні споруди ніжинського «грецького кварталу на сучасному етапі дослідження» (2018 р.);
  • «Археологічні експерименти на базі центру експериментальної археології НКМ ім. ІГ Спаського та НДУ ім. М. Гоголя» (2017 р.);
  • «К вопросу о древнерусских памятниках на территории города Нежина» (у співавторстві, 2016 р.);
  • «Археологічні дослідження в околицях міста Ніжин у 2014–2015 рр.» (у співавторстві, 2016 р.);
  • «До питання про локалізацію літописного Уненіжа» (у співавторстві, 2016 р.);
  • «Післямонгольський Новгород-Сіверський за матеріалами археологічних досліджень» (2014 р.);
  • «До питання про розвиток селітряного промислу в Новгороді-Сіверському» (2014 р.);
  • «До питання про топографію давньоруських пам’яток на території міста Ніжин» (2014 р.);
  • «До питання про першопочатки давньоруського Ніжина» (2013 р.);
  • «До питання про початковий період історії Новгорода-Сіверського» (у співавторстві, 2013 р.)
  • «Археологічні дослідження" Охоронної Археологічної Служби України" в м. Ніжині в 2004–2009 роках» (у співавторстві, 2010 р.);
  • «Дослідження в Ніжині та Новгороді-Сіверському в 2009 р.» (2010 р.);
  • «Розкопки в м. Новгород-Сіверський у 2008 р.» (2009 р.);
  • «Уточнення історичної топографії Ніжина за матеріалами археологічних досліджень» (у співавторстві, 2007 р.);
  • «Археологічні дослідження в Ніжині у 2003-2004 роках» (2006 р.).