Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

Посада: доцент кафедри історії України

Науковий ступінь: кандидат історичних наук

Вчене звання: доцент

Контакти:

E-mail:  ye.strashko@ndu.edu.ua

На кафедрі працює з часу її створення у 1990 р.

Посада – завідувач кафедри (1990-2007), доцент (з 2007 року).

Науковий ступінь – доктор філософії (кандидат історичних наук, 1977 р.)

Вчене звання – доцент (1983 р.)

Професійне становлення:

Вищу освіту здобула на історичному факультеті Пензенського державного педагогічного інституту. Потім закінчила аспірантуру при Московському державному педагогічному інституті, 1977 року захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. З 1982 року працює у Ніжинській вищій школі. З відновленням історичної освіти у Ніжинському педагогічному інституті ім. М. Гоголя з 1990 по 2007 роки займала посаду завідувача кафедри історії України.

Науково-дослідницька робота:

Основний напрямок наукових досліджень: середньовічна та модерна історія України, історичне краєзнавство, повсякденна історія, жіноча історія та гендерні студії. Автор близько 80 наукових праць та навчальних посібників. Серед них можна виділити навчальні та навчально-методичні посібники «Історія України», «Історія слов’янських народів (від найдавніших часів до кінця ХVІІ ст.)», «Навчальний посібник до державного екзамену з історії» (у співавторстві) – Ніжин, 2007,2009,2010; «Історія України: Тести. 6-11 класи (у співавторстві; рекомендований МОН України)» - К.,2008 (2-ге видання 2011 р.); «Нариси історії України ХІХ – початку ХХ ст.» (у співавторстві) – Ніжин, 2011,2015.

Відзнаки: нагрудний знак «Відмінник освіти України» (1995 р.); Почесна грамота (2005) і подяка Міністерства освіни і науки України (2015); нагрудний знак «За наукові та освітні досягнення» (2021 р.). Призначено стипендію Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти.

Навчальна і методична робота:

Викладає навчальні дисципліни «Середньовічна історія України», «Вступ до вивчення історії», «Етнологія України», «Історія повсякденності у регіональному вимірі». Здійснює наукове керівництво курсовими, дипломними та магістерськими роботами. Студенти О. Даниленко і А. Донець, що працювали під її керівництвом, посіли відповідно третє (2013 р.) та друге (2016 р.) місця на Всеукраїнському конкурсі студентських робіт. Ряд студентів, які свого часу розпочинали науково-дослідницьку роботу під керівництвом доц. Є. М. Страшко, з часом успішно захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук – це С. Павленко, Ю. Давиденко, В.Дьяков, Я. Фощан, О. Кривобок, В. Литовченко, Н. Шевченко, С. Кириленко.

Громадська і виховна робота:

Організатор та керівник студентської пошукової групи з проблем повсякдення.