Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

Посада: в.о. завідувача кафедри історії України

Науковий ступінь: кандидат історичних наук

Вчене звання: доцент

Контакти:

E-mail: s.kyrylenko@ndu.edu.ua

На кафедрі працює з 2000 року

Посада – доцент (з 2015 р.)

Науковий ступінь – кандидат історичних наук (2015 р.)

E-mail: serkirile@gmail.com

Професійне становлення:

Вищу освіту здобув на історико-філологічному факультеті Ніжинського державного педагогічного інституту імені Миколи Гоголя. У 1998 році отримав диплом спеціаліста і здобув кваліфікацію вчителя історії та народознавства. Після закінчення інституту впродовж двох років працював вчителем у сільській школі. У 2000 р. був прийнятий на посаду асистента кафедри історії України та правознавства Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя.  Впродовж 2002–2006 рр. навчався в аспірантурі Інституту історії НАН України. Навчання в аспірантурі суміщав з роботою на посаді асистента  а потім старшого викладача кафедри. У 2015 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступень кандидата історичних наук на тему «Походження Русі в радянській історичній науці (1920-ті – початок 1990-х рр.)» зі спеціальності  07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни. З 2008 по 2022 виконував обов’язки заступника декана, а у  2015-2016 н. р. декана  історико-юридичного факультету.

Науково-дослідницька робота:

До сфери наукових інтересів входить археологія,  давня та середньовічна  історія України, Українська та світова історіографія, етнологія та гендерна історія. Автор понад 40 наукових публікацій, в тому числі навчально-методичних посібників. Значна їх частина написана в межах роботи над дослідницькою темою кафедри історії України «Актуальні проблеми соціальної історії».

Навчальна і методична робота:

Забезпечує лекційні і практичні заняття з навчальних дисциплін «Історія первісності та основи археології», «Історія України», «Історіографія історії України», «Гендерні історичні студії». Здійснює керівництво навчальними практиками, написанням магістерських та аспірантської роботи.

Громадська і виховна робота:

У 2015-2018 рр. – учасник грантового проекту «Гендерні студії: крок до демократії та миру у сусідніх до Європейського Союзу країнах із різними традиціями» за програмою Erasmus+.