Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

Посада: завідувач кафедри історії України

Науковий ступінь: доктор історичних наук

Вчене звання: професор

Контакти:

E-mail:  ye.luniak@ndu.edu.ua

На кафедрі працює з 2001 р.

Посада – завідувач кафедри, професор (з 2016 р.).

Науковий ступінь – доктор історичних наук (2013 р.)

Вчене звання – доцент (2009 р.)

Професійне становлення:

Випускник історичного факультету Дніпропетровського національного університету. Захистив кандидатську дисертацію у 2003 р. на тему «Кирило-Мефодіївське товариство в історичних дослідженнях другої половини ХІХ – ХХ ст.». Неодноразово посідав призові місця серед молодих науковців університету, був стипендіатом Кабінету міністрів України, нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. У 2009-2012 роках навчався у докторантурі при Київському національному університеті імені Т. Шевченка. У 2013 р. Є. М. Луняк захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на тему «Козацька Україна ХVІ-ХVІІІ ст. у французьких історичних дослідженнях». Спеціальність 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни.

Є гарантом спеціальності «Історія та археологія» (ІІ магістерський рівень). Нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (2020).

Науково-дослідницька робота:

Основний напрямок наукових досліджень: історіографія історії України, історичні взаємини України та Франції, історія українського козацтва. Брав участь в організації низки наукових конференцій в університеті.

Автор близько 200 наукових праць. Серед них:

1. Минувшина України в романтичних історіях. – Київ: Книга, 2010. – 708 с. (отримала приз «Нестор-літописець» на XIV Київському міжнародному книжковому ярмарку).
  2. Історія України: Тести. 6-11 класи. - К., 2011 (у співавтор.).
  3. Видатні росіяни в історії України. – К.: Кондор, 2013. – 256 с. (у співавторстві з Муніним Г.Б.). Монографія посіла третє місце у номінації «Співдружність» X Міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги» (2014 р.)
  4. Козацька Україна XVI-XVIII ст. у французьких історичних дослідженнях. – К.-Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М., 2012. – 808 с.
  5. Анна Руська королева Франції. – К.: Книга, 2012. – 208 с.  Відзначена як «Книжка року 2013» у номінації "Минувшина".
  6. Козацька Україна XVI-XVIII ст.: очима французьких сучасників. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2013. – 504 с.
  7. Криваве Різдво Салтикової Дівиці. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2013. – 72 с.
  8. (у співавторстві) Ольга Хохлова: всесвітньо відома ніжинка маловідома на Батьківщині. – Ніжин : ПП Лисенко М. М., 2016. – 32 с.
  9. Цивілізаційні дискурси світової та української історіографії : монографія / за науковою редакцією доктора історичних наук, професора О.О. Салати. – К.: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2017. – 288 с. (у співавтор.).
  10. Реймське Євангеліє. Видання факсимільного типу. Дослідження : у 2 т. – К.: Горобець, 2019. – Т. 2. Дослідження. – 148 с. (у співавтор.).
  11. Ярослав Мудрий та його доба: тисячолітній досвід українського державотворення / редкол.: В.О. Огнев’юк, О.С. Александрова, В.М. Андрєєв, Р.О. Додонов та ін. – К.: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2019. – 284 с. (у співавтор.).
  12. Гетьманська Україна між Польщею, Росією та Туреччиною. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2019. – 386 с.
  13. Вольтер і Україна. – К.: Видавець Олег Філюк, 2020. – 122 с.

За мотивами монографії «Анна Руська королева Франції» Петро та Олена Ластівки створили моноспектакль «Анна Київська – королева Франції». Прем’єра відбулася в Києві 24 грудня 2016 р.

У 2017 р. був відзначений у Ніжині як «Людина року» в номінації «Науковець року».

Навчальна і методична робота:

Викладає курси: «Історія України другої половини ХVІІ – ХVІІІ ст.», «Історія України ХХ – поч. ХХІ ст.». Керує магістерськими та дисертаційними роботами. Брав участь у підготовці студентів до олімпіад з історії, зокрема призерів.

Громадська і виховна робота:

Очолює чернігівський осередок ГО Всеукраїнська правозахисна організація „Меморіал“ імені Василя Стуса, є членом ГО «Ніжинське археологічне товариство» та ГО «Ніжинська Спілка Ветеранів АТО». Виконував обов’язки куратора студентських груп. З кінця лютого 2022 року на період війни мобілізований на військову службу.