Підрозділи

Науковий відділ

Гоголезнавчий центр

Профком працівників

Університетський психологічний центр

Юридична консультативна служба

Центр професійного розвитку

Запобігання корупції

Відділ практики

Відділ виховної роботи, соціокультурної діяльності та промоції

Міжнародна співпраця

Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою

Цивільний захист та охорона праці

Навчальна науково-дослідна лабораторія

Видавництво

Навчання іноземних громадян

Шевченківська лауреатка

У науковому абонементі університету виставлені книги і картини Емми Андієвської, лауреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Авторка надіслала їх у Ніжин після візиту в 1993 році разом із чоловіком нашим земляком і випускником, доктором філософії, професором Українського Вільного Університету, дійсним членом Української Вільної Академії Наук, членом Наукового товариства ім. Шевченка в Європі Іваном Кошелівцем.

Емма Андієвська народилася 1931 року в місті Сталіно, нині відомому як Донецьк. Родина опинилася в Києві, де її застала війна, а від сорок третього – в Західній Європі. Майбутня поетка закінчила в Німеччині університет, на деякий час переселилася в Париж, згодом – до США. Там, разом із Юрієм Тарнавським, Богданом Бойчуком та Патрицією Килиною вона утворює «нью-йоркську групу» українських поетів, яка здійснила справжню поетичну революцію в письменстві української діаспори, що її хвилі, хоч і дуже повільно, за виразом Олександра Гриценка, все ж докотилися до наших країв.

За півстоліття літературної праці Андієвська видала 29 поетичних збірок – від першої «Поезії» 1951 року в Німеччині. Вона – автор чотирьох  романів, п’яти збірників короткої прози й 9000 картин.

«Я все (майже все) життя живу в чужомовному оточенні, – сказала вона в інтерв’ю. – Якби я писала німецькою, англійською, французькою чи російською мовою, то, очевидно, мала б далеко більшу «популярність», ніж маю. Але з української культури (наслідок – «на нашій, не своїй землі») надто багато талановитих людей побігло до чужих культур. І тому для мене було елементарною справою «порядности» творити саме в тій мові, яку запльовували й втоптували в землю, а такою – на моєму обрії – була українська».

Шевченківську премію Еммі Андієвській присудили за останні поетичні збірники – «Міста-валети» (2012), «Бездзигарний час» (2013), «Шухлядні краєвиди» (2015), «Маратонський біг» (2016) і «Щодення: перископи» (2017).

Ректорат, викладацько-студенський колектив і Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя  приєднуються до численних поздоровлень з нагоди достойного визнання на своїй землі творчості українки в діаспорі.

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-22

Приймальна комісія: (04631) 7-80-78

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative