Підрозділи

Гоголезнавчий центр

Профком працівників

Університетський психологічний центр

Юридична консультативна служба

Центр професійного розвитку

Відділ практики

Відділ виховної роботи, соціокультурної діяльності та промоції

Міжнародна співпраця

Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою

Цивільний захист та охорона праці

Навчальна науково-дослідна лабораторія

Видавництво

Навчання іноземних громадян

Шевченківська лауреатка

У науковому абонементі університету виставлені книги і картини Емми Андієвської, лауреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Авторка надіслала їх у Ніжин після візиту в 1993 році разом із чоловіком нашим земляком і випускником, доктором філософії, професором Українського Вільного Університету, дійсним членом Української Вільної Академії Наук, членом Наукового товариства ім. Шевченка в Європі Іваном Кошелівцем.

Емма Андієвська народилася 1931 року в місті Сталіно, нині відомому як Донецьк. Родина опинилася в Києві, де її застала війна, а від сорок третього – в Західній Європі. Майбутня поетка закінчила в Німеччині університет, на деякий час переселилася в Париж, згодом – до США. Там, разом із Юрієм Тарнавським, Богданом Бойчуком та Патрицією Килиною вона утворює «нью-йоркську групу» українських поетів, яка здійснила справжню поетичну революцію в письменстві української діаспори, що її хвилі, хоч і дуже повільно, за виразом Олександра Гриценка, все ж докотилися до наших країв.

За півстоліття літературної праці Андієвська видала 29 поетичних збірок – від першої «Поезії» 1951 року в Німеччині. Вона – автор чотирьох  романів, п’яти збірників короткої прози й 9000 картин.

«Я все (майже все) життя живу в чужомовному оточенні, – сказала вона в інтерв’ю. – Якби я писала німецькою, англійською, французькою чи російською мовою, то, очевидно, мала б далеко більшу «популярність», ніж маю. Але з української культури (наслідок – «на нашій, не своїй землі») надто багато талановитих людей побігло до чужих культур. І тому для мене було елементарною справою «порядности» творити саме в тій мові, яку запльовували й втоптували в землю, а такою – на моєму обрії – була українська».

Шевченківську премію Еммі Андієвській присудили за останні поетичні збірники – «Міста-валети» (2012), «Бездзигарний час» (2013), «Шухлядні краєвиди» (2015), «Маратонський біг» (2016) і «Щодення: перископи» (2017).

Ректорат, викладацько-студенський колектив і Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя  приєднуються до численних поздоровлень з нагоди достойного визнання на своїй землі творчості українки в діаспорі.

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative