Підрозділи

Видавництво

Відділ практики

Центр довузівської підготовки

Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою

Міжнародні зв'язки

Соціально-гуманітарний відділ

Центр суміжних професій

Профком студентів

Профком працівників

Психологічна служба

Гоголезнавчий центр

Культурологічні проекти

Дорогі друзі, освітній портал для вивчення української мови як іноземної «Крок до України»стартує!

Запрошуємо переглянути його за адресою  http://krok.miok.lviv.ua

Нарешті після довгих тижнів і місяців невпинної праці, після численних обговорень у колі фахівців, круглих столів, конференцій запрацював освітній портал для вивчення української мови як іноземної «Крок до України». Сайт створений для усіх – молодших і старших, представників української діаспори та іноземців, словом для усіх, хто бажає вивчати українську мову за допомогою найсучасніших засобів.

Портал працює у рамках однойменного проекту МІОКу«Крок до України».Мета порталу – забезпечити процес навчання української мови як іноземної сучасними інтерактивними матеріалами, призначеними для самостійної роботи та доступними в онлайн-режимі, а також цікавими методичними розробками для викладачів УМІ.

У рубриках сайту передбачено поділ інформації на матеріали для вчителів, студентів та для дітей. Студентами вважаємо усіх, хто вивчає українську мову як іноземну, без вікових обмежень, а рубрику для дітей відокремлюємо, оскільки ці матеріали потребують інших методичних підходів.

Сайт містить навчальні інтерактивні курси, які доповнюють підручники з УМІ, видані в рамках проекту «Крок до України», відео- та аудіоматеріали, тестування для визначення рівня володіння мовою, додаткові матеріали у рубриках «етномайстерня», «навчальні екскурсії», «ігри», «методичні розробки для проведення занять».

Запрошуємо вчителів, викладачів і всіх, хто вивчає українську мову як іноземну в Україні і за кордоном, до знайомства з нашим новим сайтом. Сподіваємося, він буде для вас корисним і зробить вивчення та викладання української мови ще більш приємним і цікавим.

Бажаємо успіхів і запрошуємо до співпраці! Сайт працює в бета-режимі, тому будемо вдячні за всі поради і зауваження.

 

Х літня школа україністики "Крок до України"

Організатор школи – Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК).

Х літня школа україністики "Крок до України" - це чудова можливість вивчити українську мову, зануритися в українську культуру, весело і цікаво провести час у чарівному і неповторному місті Львові у колі нових друзів.

У літній школі «Крок до України» Вас чекає:

Інтенсивний курс української

Двотижнева програму тривалістю 40 год, яка передбачає вивчення української мови на початковому, середньому або високому рівні відповідно до результатів тесту, який учасники проходять у перший день школи.

10 культурно-мистецьких заходів

Екскурсії, майстер-класи та тренінги з народознавства, перегляд українських фільмів, відвідування театрів та музеїв сформує у Вас враження про сучасну Україну.

Виїзні мандрівки

Відвідання знакових для української історії та культури місць, які допоможуть краще пізнати Україну.

Чудова атмосфера

У літній школі вас чекають професійні і привітні викладачі, львівська кава на перервах та нові друзі з усього світу.

Ваш конкретний результат

Після школи ви отримаєте сертифікат про проходження курсу на визначеному рівні, а також матимете ваш реалізований проект.

«Мандрівка Україною» ( 17-21 липня 2017 року)*

Спеціально з нагоди Х літньої школи для учасників Розширеного курсу ми покажемо 10 неймовірних місць України, які обов’язково треба побачити

Бубнище - мальовничі гігантські скелі, названі на честь на честь легендарного опришка Олекси Довбуша.

Івано-Франківськ – одне з найгарніших міст Галичини, славиться не лише архітектурою, а й яскравим культурно-мистецьким життям.

Карпатський трамвай – мабуть, найкращий спосіб відчути колорит українських Карпат, проїхавшись унікальною вузькоколійною залізницею, збудованою наприкінці ХІХ століття.

Джуринський водоспад – найкрасивіший водоспад українського Поділля, розташований поруч з мальовничими руїнами Червоногородського замку.

Печера Вертеба – легендарна печера, в якій діє єдиний в Україні підземний музей трипільської культури.

Кам’янець-Подільський – місто з надзвичайною кількістю унікальних пам’яток, адже за свою довгу історію воно перебувало в складі Київської Русі, Речі Посполитої, Османської та Російської імперїі, а у 1919-20 роках – було столицею Української Народної Республіки.

Кам’янець-Подільський замок – один з найбільших і найкраще збережених замків України. Належить до 7 чудес України.  

Хотинська фортеця – стіни цієї фортеці вистояли не в одній славній битві. Замок належить до 7 чудес України.

Бакота – за словами багатьох відвідувачів, це шматочок раю. Є частиною Дністровського каньйону, який належить до 7 природніх чудес України.

Вінниця – одне з найважливіших міст центральної України зустріне Вас не менш важливою пам’яткою сучасності – найбільшим в Україні мультимедійним фонтаном.

Умань – найкрасивіший в Україні парк з чарівними алеями, павільйонами, штучними гротами, фонтанами і водоспадами. Входить до 7 чудес України.

*Програма буде виконана, якщо набереться необхідна мінімальна кількість учасників для поїздки.

ХТО МОЖЕ ЗГОЛОСИТИСЯ?

Слухачами літньої школи «Крок до України» можуть бути носії різних мов, з різним рівнем знань української мови, які на момент проведення школи досягли 18 років.

ЯК ЗГОЛОСИТИСЯ?

Щоб зголоситися, необхідно заповнити анкету до 30 квітня 2017 року:
https://goo.gl/forms/FESfueqQLpmnlMbL2

Детальна інформація в додатках або на сайтах
miok.lviv.ua
krok.miok.lviv.uaЗ повагою, МІОК

Проект «Відкриймо для України українську діаспору»

Здобутки української діаспори – це інтегральна частина досягнень України та світової цивілізації.

Мета проекту: ознайомити громадськість України з діяльністю її діаспори, з конкретною роботою як окремих осіб, так і громад, які працюють для утвердження позитивного образу нашої спільної Батьківщини у світі.

Шляхи реалізації:

  • проведення зустрічей, презентацій, круглих столів, виставок, концертів тощо;
  • висвітлення діяльності українських громад у засобах масової інформації;
  • налагодження контактів держави з діаспорою на рівні громадських, державних та бізнесових структур в Україні та поза нею;
  • вивчення потреб українських громад (матеріальних та духовних) для цілеспрямованої допомоги у їхній діяльності).

 

Проект «Ніжин Санкт-Петербург: люди та долі»

Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя також започаткував  просвітницький проект «Ніжин – Санкт-Петербург: люди та долі», який активно реалізується упродовж останніх років. У межах цього проекту відбувається співпраця з українцями Санкт-Петербурга, зокрема з громадським рухом «Спадщина» та з організатором Міжнародних наукових семінарів, присвячених проблемам діалогу культур України та Росії, кандидатом філософських наук, доцентом, членом Спілки письменників України, кавалером ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня  Лебединською Тетяною Миколаївною, яка неодноразова бувала в нашому виші.

Результатом такої співпраці стала ідея проведення X Міжнародного наукового семінару "Діалог культур. Україна і Росія: Ніжинський Санкт-Петербург" у Ніжині та Санкт-Петербурзі, який  відбувся 11-13 травня 2010 року (Ніжин,Україна) та 27-30 травня 2010 року (Санкт-Петербург, Росія).

Проблемне поле проекту:

  • Гімназія вищих наук кн. Безбородька і Санкт-Петербург;
  • Гімназія вищих наук кн. Безбородька в освітній системі Росії;
  • Випускники Гімназії вищих наук кн. Безбородька та їх служба в державних установах Північної Пальміри;
  • Гімназія вищих наук кн. Безбородька та Царськосєльський Ліцей: порівняльний   аспект.

 У рамках цього семінару ректор НДУ імені Миколи Гоголя, доктор політичних наук, професор О.Д.Бойко зустрівся з представниками ректорату Санкт-Петербурзького державного університету з приводу подальшої співпраці між нашими вишами.

28 травня в Олександро-Невській Лаврі відбулася панахида по засновнику Ніжинської вищої школи Олександру Безбородьку, яку відправив сам настоятель Лаври.

Цього ж дня делегація з Ніжина відвідала Смоленське кладовище та поклала квіти на місце першого поховання Тараса Шевченка.

29 травня були проведені урочисті заходи на вулиці Ніжинській у Виборзькому районі Санкт-Петербурга, де ніжинцями були висаджені дерева на згадку про наше славетне місто.

2012 року у Ніжині видано «Матеріали Х і ХІ міжнародних наукових семінарів у Санкт-Петербурзі» під загальною редакцією доктора педагогічних наук, професора, директора Бібліотеки Російської Академії наук В.П.Леонова і кандидата філософських наук, члена Спілки письменників України Т.М. Лебединської

Проект «Ніжин  - перлина української духовності»

Мета: ознайомити представників діаспори з історичним минулим етнічної держави

У тисячолітній історії Ніжина вмістилися події, які яскраво відображають менталітет української нації: усвідомлення самоцінності власної особистості, миролюбність, зваженість, тонке відчуття гармонії.

Волелюбне козацтво залишило про себе спомин бароковим Миколаївським собором, зведеним у ХІІ столітті на кошти ніжинських полковників Золотаренків. Ця унікальна святиня – свідок „ Чорної ради” 1663 року, це „Небо на землі” надихало на творчість багатьох видатних українців: Миколу Гоголя, Аполона Мокрицького, Капітона Павлова, Марію Заньковецьку, Миколу Самокиша, Євгена Гребінку, Сергія Шишка, життя і творчість яких пов’язані з Ніжином.

Просвітницьке XVIII–XIX століття розквітло іншими перлинами: церквою Всіх Святих, Благовіщенським монастирем, церквою Воздвиження Чесного Хреста, церквою Іоанна Богослова, аура яких наповнена діяннями  визначних особистостей – преосвященного  ієрарха Стефана Яворського, співака Федора Стравинського, мореплавця Юрія Лисянського, подвижника православної віри Івана Тернавіота ...

Року 1820 відкрилася Гімназія вищих наук князя Безбородька, яка перетворилася в теперішній педагогічний університет імені Миколи Гоголя. Його студенти, викладачі і науковці користуються бібліотекою, подарованою ще онуком засновника вузу. У колишньому купецькому клубі функціонує музей рідкісної книги, де представлено чимало раритетів. Про діяльність грецької колонії в Ніжині нагадують Михайлівська церква і церква Всіх Святих.

Місто відвідав Тарас Шевченко. Ніжинськими друзями генія були Іван Сошенко – викладач малювання в Ніжинському повітовому училищі, Капітон Павлов – викладач Гімназії вищих наук, Олексій Венеціанов – син ніжинського грека, Аполон Мокрицький, Олексій Афанасьєв-Чужбинський, Євген Гребінка – випускники Гімназії.

МАРШРУТИ ЕКСКУРСІЙ

Історія Ніжинських храмів

Мова йде про історію православ’я на Україні на прикладі Миколаївського козацького собору і діяльності його першого настоятеля Максима Филимоновича в ХVІІ столітті. Пам’ятки православної архітектури XVIII століття: Благовіщенський чоловічий монастир, заснований Стефаном Яворським, Церква Іоанна Богослова, збудована коштами грека Іоанна Тернавіота).

Ніжин – інтелектуальна батьківщина Миколи Гоголя

Маршрут знайомить з історією Гімназії вищих наук князя Безбородька, тепер державним університетом імені Миколи Гоголя. Екскурсанти відвідують музей літератора, картинну галерею, єдиний на Україні Гоголівський науковий центр, музей рідкісної книги, перший пам’ятник Миколі Гоголю, зведений у 1881 році.

Тарас Шевченко в Ніжині

У місті збереглися пам’ятки архітектури 1843 і 1846 років, які бачив Тарас Шевченко. А також Спасо-Преображенський храм, де відспівували тіло українського пророка при перевезенні його з Петербурга в Канів в 1961 році. Поставлений пам’ятник митцю.

Дорога в космос починалася в Ніжині

Мовиться про козацьку родину Москаленків – предків по матері Сергія Павловича Корольова.  Встановлений знак, де знаходився будинок, в якому провів 8 дитячих років  майбутній конструктор космічної техніки. У Миколаївському соборі вінчалися його батьки, а в музеї рідкісної книги зберігаються книги, написані дочкою Сергія Корольова – Наталією Корольовою.

Греки в Ніжині

Колонія греків у XVII–XVIII столітті сприяла економічному розвитку міста. Про їх культурно-просвітницьку діяльність свідчать Церква Всіх Святих і Церква Архангела Михаїла, бібліотека грецького Олександрівського училища в музеї рідкісної книги, одна з перших аптек на Лівобережній Україні, заснована греком Михайлом Лігдою, могила греків-меценатів братів Зосимів з міста Яніна.

Євреї в Ніжині

Ніжин – один з духовних центрів іудаїзму на Україні. Перша згадка про єврейських біженців на землях Чернігівщини датується 1016 роком. Перші поселення почалися в XIV столітті.  Збереглася капличка на могилі  Дов Бер бен Шнеур Залман Шнеєрсона, другого Любавицького ребе, першого Ніжинського цадика. Ніжин своєю батьківщиною вважають видатні представники єврейського народу, митці Марк Бернес, Єліна Бистрицька, Тимофій Докшицер, спортсменка Жанна Пінтусевич.

Мала батьківщина Марії Заньковецької

160 років тому народилася перша народна артистка України. Маршрут об’єднує село Заньки і Ніжин.

У музичній вітальні 

   

 

 

 

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонни довідник

Партнери

     

  

Google Analytics Alternative