Історико-юридичний факультет

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Новини факультету

Конференції

Документальні фільм

Матеріально-технічна база

Абітурієнтам

Барановський Фелікс ВолодимировичБарановський Фелікс Володимирович

Барановський Фелікс Володимирович, 1971 року народження.

У 1995 році з відзнакою закінчив Східноукраїнський державний університет за спеціальністю «Менеджмент на підприємстві».

Кандидат політичних наук з 1999 року. Дисертацію захистив на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.

Доктор політичних наук з 2009 року. Дисертацію захистив на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України.

Вчене звання доцента по кафедрі політології присвоєно в 2002 році.

Вчене звання професора по кафедрі політології та міжнародних відносин присвоєне в 2012 році.

Стаж педагогічної роботи у вищих навчальних закладах IV рівня акредитації понад 20 років.

Основні етапи педагогічної діяльності у вищих навчальних закладах IV рівня акредитації: старший викладач, доцент, професор.

Основні лекційні курси: «Практична політологія», «Методологія політологічних досліджень», «Загальна теорія політики», «Теорія міжнародних відносин», «Державна політика», «Політична кризологія».

Підготував 3-х кандидатів політичних наук.

Бере участь у атестації наукових кадрів як опонент та рецензент спеціалізованих вчених рад. Був членом експертної ради МОН України з розгляду дисертаційних робіт з філософських, історичних та політичних наук.

Наукові інтереси пов`язані з проблемами формування демократичної політичної системи, європейської інтеграції, міжнародних відносин.

Опублікував понад 80 наукових робіт. Є автором одноосібної монографії. Є співавтором двох навчальних посібниківз грифом МОН Українита однієї монографії.

ОСНОВНІ НАУКОВІ ПУБЛІКАЦІЇ

1. Європейська інтеграція та демократичний розвиток України: концептуальний аналіз взаємовпливу: Монографія.– Луганськ: „Елтон-2”, 2007. – 407 с.
  2. Барановський Ф. В. Критерії вступу до ЄС як найважливіші чинники побудови демократичної, соціальної, правової держави в Україні // Політичний менеджмент. – 2008. – Спеціальний випуск. – С. 204-213.
  3. Барановський Ф. В. Спільність внутрішніх та євроінтеграційних потреб вдосконалення політичної системи України // Політичний менеджмент. – 2008. - № 4. – С. 57-65.
  4. Барановський Ф. В. Регіональний вимір політичної культури / Ф. В. Барановський // Наукові записки ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України. – К., 2009. – Вип. 44. – С. 213-220.
  5. Барановський Ф. В. Роль громадських організацій та наукового сектору у виборі моделі безпеки громадян України / Ф. В. Барановський // Економічний часопис – ХХІ. – 2011. - № 1-2. – С. 3-6.
  6. Барановський Ф. В. Подолання кризи ідентичності в Україні як чинник переходу до органічної моделі модернізації політичної системи / Ф.В. Барановський // Освіта регіону. – 2011. - № 2. – С. 43-47.
  7.  Барановський Ф. В. Головні принципи зовнішньої політики та забезпечення національних інтересів: український контекст / Ф.В.Барановський // Політологічні записки: Збірник наукових праць. Вип. 2(4). – Луганськ: вид-во СНУ ім. В. Даля, 2011. – С. 76 – 85.
  8. Барановський Ф. В. Політичні аспекти сталого розвитку/ Ф.  В. Барановський // Політологічні записки: збірник наукових праць. Вип. 1(5). Луганськ: вид-во Сну ім. В. Даля, 2012. – С. 75-81.
  9. Барановський Ф. В. Європейський Союз у міжнародних відносинах на сучасному етапі / Ф. В. Барановський // Політологічні записки: збірник наукових праць. Вип. 1(7). - Луганськ: вид-во СНУ ім. В. Даля, 2013. – С. 50-58
  10. Барановський Ф. В. Криза довіри: від локальних трендів до глобальної небезпеки / Ф. В. Барановський // Проблеми міжнародних відносин : [зб. наук. праць / наук. ред. Некряч А.І. та ін.]. – К. : КиМУ, 2017. – Вип. 12. – C. 263-273.
  11. Барановський Ф. В. Паритетна демократія в Україні: особливості розвитку в політичній сфері / Ф. В. Барановський // Вісник Дніпропетровського університету. Серія Філософія, Соціологія, Політологія: збірник наукових праць. - 2017. – № 1. –  С. 114-122.
  12. Baranovskyi, F. (2019). Civil society as the intensification factor of the process of European and Euro-Atlantic integration / Feliks  Baranovskyi /. In: M. Apollo, M. Krupska-Klimczak (Eds.), Poland and Ukraine: Problems and prospects (pp. 30-47). Kraków: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego.
  13. Baranovskyi F.V., Dyhal Y.V. 2021. “Study of experience of the application of gender quotas in the political sphere of the EU countries and Ukraine through the prism of efficiency”. Actual problems of international relations. Release 147: 27-36. (Категорія Б).
Ще в цій категорії: Геєць Ірина Віталіївна »