11 червня 2021 року в Навчально-науковому інституті філології, перекладу та журналістики відбулася науково-практична студентська конференція під назвою «Леонід Горлач – співець української долі (до 80-ліття від дня народження)». Розповідати про митця почав модератор зустрічі – професор Самойленко Григорій Васильович. Він повідомив про дитинство та учнівські роки письменника, про його проби письма ще за шкільних років та участь у Літературній студії під керівництвом Дмитра Наливайка.

 

«Справжнє прізвище його – Коваленко, проте Леонід Никифорович взяв собі дівоче прізвище матері – Горлач, як літературний псевдонім, аби не загубитися у Києві серед численних Коваленків» – розповів Григорій Васильович.

Потім виступали студентки другого курсу з доповідями про життєвий і творчий шлях письменника.  Петрушко Валерія переповіла про тему України та її історичної долі в творчості Леоніда Горлача, зробила короткий екскурс у біографію письменника.

Ожог Аліна говорила про вплив традицій Ніжинської вищої школи  на творчість митця. Вона коротко проаналізувала найвідоміші його збірки: «Сонце в зіницях», «Танок дощу», «Четвертий вимір»,  «На відстані душі» тощо.

Зайцева Ольга допомогла слухачам поринути в любовну лірику Леоніда Горлача, розкрила  тему кохання, а Петрук Вікторія -   молодіжну тему його творчості. Студентка оповіла особисту історію-приклад про те, як твір Леоніда Никифоровича «Руїна» вплинув на її батька, який уже в дорослому віці рішуче змінив своє життя і став священиком. І така впливовість не випадкова, адже це дійсно знаний поет, який торкається багатьох життєвих тем і позиціонує себе не спостерігачем, а намагається донести до читача свою активну життєву позицію.

Студенти говорили і про журналістську творчість Леоніда Горлача, зокрема про 20-літній стаж редактора в газеті «Отчий поріг».

Багато поетичних творів письменника стали відомими піснями. Так, Савицька Тетяна ознайомила учасників конференції з  уривком із музичного твору на слова Леоніда Горлача.

В пам’яті студентів залишиться і виступ самого митця, який розповів про навчання у Гоголівському виші та прочитав нові вірші. Особлива вдячність поету за його подарунки, які отримали і бібліотека вузу, і студенти. Цікавим було й оформлення аудиторії, а саме виставка доробку поета «Леонід Горлач – співець української долі», яку підготували бібліотекарки читального залу.

 

 Ірина Чубенко, студентка 4 курсу спеціальності «Журналістика»

Прочитано 175 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative