До Міжнародного дня рідної мови

Викладачі, аспіранти і студенти кафедри української мови, методики її навчання та перекладу факультету філології, історії та політико-юридичних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя взяли участь у щорічному вебінарі «Рідномовна і багатомовна освіта у контексті сталого розвитку суспільства», присвяченому Міжнародному дню рідної мови (International Mother Language Day 2023), який відбувся 15 лютого 2023 року.

Детальніше ...

«Книга – це мрія, яку ти тримаєш у руках»

Ця цитата з Ніла Геймана стала основою для сюжету рекламного відеоролика студентки спеціальності «Журналістика» Альони  Гурової, створеного для конкурсу соціальної реклами, яка покликана популяризувати читання серед молоді.

Детальніше ...

03 лютого 2023 року вже втретє відбулася конференція «Літературна творчість представників ніжинської вищої школи: гуманітарний дискурс». Метою заходу є популяризація нашого навчального закладу шляхом презентації творчих портретів видатних випускникі

03 лютого 2023 року вже втретє відбулася конференція «Літературна творчість представників ніжинської вищої школи: гуманітарний дискурс». Метою заходу є популяризація нашого навчального закладу шляхом презентації творчих портретів видатних випускників – письменників та науковців. Цьогоріч особливо виразно прозвучали доповіді, присвячені постатям Миколи Гоголя, Михайла Бережкова, Олексія Плюща, Євгена Гуцала, Леоніда Горлача, Олександра Забарного, Юрія Бондаренка та ін. Організатори конференції висловлюють подяку викладачам нашого університету та гостям за змістовні виступи. Сподіваємося на зустріч у наступному році!

Детальніше ...

Запрошуємо вас до участі у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Арватівські читання – 2023»

Запрошуємо вас до участі у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Арватівські читання – 2023», присвяченій 95-річчю від дня народження академіка Ф. С. Арвата, яка відбудеться 17 травня 2023 року в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя

Детальніше ...

Гостьова лекція Павла Юхимовича Гриценка на тему «Удержавлення української мови: виклики і проблеми» для аспірантів

Аспіранти кафедри української мови, методики її навчання та перекладу факультету філології, історії та політико-юридичних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, які навчаються за Освітньо-науковою програмою третього рівня (спеціальність: 035 – філологія (українська мова та література); а також аспіранти, магістранти та студенти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка15 грудня 2022 року відвідали гостьову лекцію доктора філологічних наук, професора, завідувача відділу діалектології, директора Інституту української мови НАН України Павла Юхимовича Гриценка на тему «Удержавлення української мови: виклики і проблеми».

Детальніше ...

Ексклюзивна особливість української мови – у самобутності її фонологічної системи

08 грудня 2022 року доктор філологічних наук, професор кафедри української мови, методики її навчання та перекладу Надія Іванівна Бойко прочитала гостьову лекцію на тему «Самобутність звукової системи української мови» для аспірантів кафедри української мови, методики її навчання та перекладу факультету філології, історії та політико-юридичних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, які навчаються за Освітньо-науковою програмою третього рівня (спеціальність: 035 – філологія (українська мова та література); учителів української мови та літератури Чернігівської області й аспірантів, магістрантів і студентів Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

Детальніше ...

Вітаємо

Шановна Валентино Миколаївно! Вітаємо Вас із відзнакою, дякуємо за патріотичний посил, працю задля наближення Перемоги!

Члени кафедри української мови, методики її навчання та перекладу

 

Детальніше ...

Науково-дослідницька практика як важливий крок до професійного зростання майбутніх учителів профільної школи

Настала гаряча пора в підготовці здобувачів другого (магістерського) рівня: сьогодні вони звітують про те, яких успіхів досягли в проведенні наукових досліджень, якими фаховими компетентностями оволоділи в процесі підготовки доповідей та виступів на конференціях тощо.

Детальніше ...

Як не наступити на інформаційні міни ворога дізнавалися студенти спеціальності «Журналістика»

В умовах війни країна-терорист все більше застосовує витонченішу інформаційну зброю. Далеко не всі розуміють, як самих українців використовують в інформаційних війнах та як наша поведінка ненавмисно стає допоміжним інструментом для ворога.

Детальніше ...

ДО ВИДАВНИЦТВА "ОРХІДЕЯ" ЗАВІТАЛИ СТУДЕНТИ ПЕРШОКУРСНИКИ

23 листопада студенти першого курсу відвідали ніжинське видавництво "Орхідея".

Із поліграфічними технологіями студентів ознайомив директор видавництва Лук'яненко Василь Васильович. Окрім того на виробництві було розглянуто видавничий репертуар, що склався протягом багатьох років, і навіть можна було скористатися нагодою й поспілкуватися з одним із авторів видавництва, який у той час завітав до офісу.

Екскурсія стане доброю нагодою у поповненні скарбниці знань та використанні практичних навичок у вивченні дисциплін "Основи видавничої справи та редагування" й "Поліграфія".

Надія Подоляка, доцент кафедри літератури, методики її навчання та журналістики.

Детальніше ...

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative