Історія Конкурсу

Всеукраїнський конкурс творчих робіт учнівської та студентської молоді імені Миколи Гоголя розвиває традиції, які склалися у далекі 20-ті роки ХІХ століття, у часи ­існування в Ніжині Гімназії вищих наук кн. Безбородька.  Саме тоді в ній навчалися Микола Гоголь, Нестор Кукольник, Євген Гребінка, Віктор Забіла та багато інших відомих і талановитих літераторів. Можливість творчої реалізації вихованців Гімназії забезпечували як навчальні заняття, так і неформальні літературні об’єднання, на яких обговорювалися написані ними твори, а також рукописні журнали та альманахи, в яких ці твори розміщалися.

 Можна ще і ще перелічувати імена письменників ХІХ ст., які навчалися у нашому відомому закладі, зокрема Олександр Афанасьєв-Чужбинський, Леонід Глібов, Францішек Богушевич, Микола Гербель та інші. Проте не менш плідним було і ХХ століття. Сотні випускників, серед яких Юрій Збанацький, Олекса Ющенко, Євген Гуцало, Анатолій Дністровий творчою долею пов’язані з Ніжинською вищою школою.

Найголовніше те, що в стінах Гоголівського вишу майбутні літератори здобували не лише освіту, а й формували під керівництвом досвідчених учених філологічні навички, пробували писати вірші, новели, есе, повісті тощо.

Дух Гоголя, особливу атмосферу ви можете відчути, коли переступите поріг величної споруди старого корпусу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Саме тут навчалися вихованці закладу, студіювали численні твори гімназичної бібліотеки в пошуках необхідного художнього образу чи теми. У приміщенні університету все залишилося таким, яким воно було за часів Гоголя. Від інших навчальних закладів наш університет відрізняється тим, що кожна аудиторія (а серед них багато іменних) – це пам’ятка, присвячена нашим видатним випускникам. Не залишать байдужими гостей і велика картинна галерея, де демонструються полотна представників відомих європейських шкіл живопису XVII-XX ст., і Гоголівський музей,  і новостворений музей радянської доби «Homo Soveticus» з рідкісними експонатами – все це створює особливу ауру нашого університету, відкриває світ прекрасного та надихає студентів, викладачів і гостей на працю й творчість.

Всеукраїнський конкурс творчих робіт учнівської та студентської молоді імені Миколи Гоголя відбувається у древньому козацькому місті Ніжин, у ньому збереглося понад 20 храмів XVII-XVIII ст. та світських споруд, серед яких і Ніжинський державний університет. Ви переходите міст через невеличку річку Остер і перед вашими очима відкривається зелена оаза, із якої, мов білий лебідь, випливає білокам’яна, в класицистичному стилі будівля Гоголівського корпусу. Наш університет розкинувся на великій території, обрамленій річкою, ставком, чудовим парком. Ця місцевість прекрасна будь-якої пори року. Серед зелені і квітів розташований пам’ятник Гоголю. І здається, що він вічно тут стояв і вічно зустрічав все нові й нові покоління студентів, гостей і благословляв їх на навчання та творчі пошуки.

Тож відвідайте наш університет як учасники Всеукраїнського конкурсу творчих робіт учнівської та студентської молоді імені Миколи Гоголя та відкрийте для себе нові сторінки життя і творчості видатного вихованця нашого закладу.

Порадуйте комісію Конкурсу і своїми творчими здобутками. Чекаємо на вас.

До зустрічі!!! 

Самойленко Григорій Васильович, керівник творчого Конкурсу, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державної Гоголівської премії

 

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative