22 листопада 2018 року в стінах Ніжинського вишу знову зібралися молоді науковці: відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Перші Данилівські читання», присвячена актуальним питанням викладання літератури та мови.

Із вітальним словом перед гостями виступили ректор університету доц. О.Г. Самойленко та декан філологічного факультету доц. Н.І. Клипа. На пленарному засіданні молоді науковці вперше почули про відомого методиста, випускника Ніжинської вищої школи В.Данилова. Інтерес учасників викликали доповідь доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри методики викладання української мови і літератури Ю. І. Бондаренка «Стратегія й тактика літературної освіти в методичній праці Володимира Данилова «Література як предмет викладання» та доцентів кафедри методики викладання української мови і літератури Н.М. Голуб й О.В. Забарного

Ми не очікували, що перше зібрання набере такого масштабу, адже в конференції, організованій зусиллями кафедри методики викладання української мови і літератури, узяли участь 115 студентів. Активними були студенти таких ЗВО України: Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Рівненського державного гуманітарного університету, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка та Академії Державної пенітенціарної служби міста Чернігова. Студенти-філологи мали змогу апробували свої дослідження під час роботи двох секцій: методико-літературні та літературознавчі аспекти навчального процесу; актуальні проблеми мовознавства та лінгводидактики на сучасному етапі. Запеклими були обговорення, але всі учасники залишилися задоволеними перебуванням у Ніжині.