korneeva.lyudmila@gmail.com

Науковий ступінь та вчене звання:

Кандидат філософських наук, доцент. Після закінчення аспірантури (Київський національний університет ім. Т. Шевченка, науковий керівник – доктор філософських наук, професор Л. Т. Левчук) у 1998 році захистила дисертацію «Абстракціонізм як об’єкт естетичного аналізу» та отримала науковий ступінь кандидата філософських наук зі спеціальності «Естетика». У 2001 році присвоєне вчене звання доцента. У 2006 – 2009 роках перебувала у докторантурі Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова (дисертаційна тема: Демаркація та взаємодія естетичного й художнього в буттєвості людини).

Освіта:

Закінчила музичне училище у м. Суми (спеціальність: скрипка; кваліфікація за дипломом: викладач ДМШ, артист оркестру) та Ніжинський державний педагогічний інститут ім. М.В. Гоголя (спеціальність: російська мова і література; кваліфікація за дипломом: вчитель російської мови і літератури. Дипломна робота присвячена творчості Юрія Козакова, науковий керівник – доктор філологічних наук, професор П.В. Михед).

Трудова діяльність:

В Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя працює з 1991 року (асистент кафедри історії СРСР, УРСР та загальної історії; старший викладач кафедри історії культури, літератури та народознавства; доцент кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу).

Специфічний досвід:

Займається науковою публіцистикою. У 2006 році стала лауреатом конкурсу, проведеного тижневиком «2000» і Національною спілкою журналістів України у номінації «Наука» та отримала відповідний диплом і премію.

Л.Л. Корнєєва бере участь у підготовці статей до Великої української енциклопедії (ВУЕ), що створюється Державною науковою установою «Енциклопедичне видавництво» відповідно до Указів Президента України, Розпорядження Кабінету Міністрів України та рішення Президії Національної академії наук України. У 2017 році нагороджена Дипломом «за фаховість у підготовці авторських енциклопедичних статей до Великої української енциклопедії».

Здійснює керування науковою роботою учнів, студентів та аспірантів. У 2003 році студентка зайняла перше місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з культурології; у 2006 році учень Ніжинської гімназії № 3 виборов перше місце (золота медаль) у Міжнародному конкурсі дитячих філософських есе (м. Москва); у 2008 році учень Ліцею при Ніжинському державному університеті отримав друге місце (срібна медаль) на  Російській олімпіаді з філософії. Двічі (у 2016 та 2017 роках) підготований Л.Л. Корнєєвою студент НДУ імені Миколи Гоголя ввійшов до числа переможців  студентського конкурсу Україна.ua та отримав річну стипендію фонду. Крім того, у доробку Л.Л. Корнєєвої як наукового керівника більше 50 наукових студентських робіт, опублікованих у всеукраїнських та міжнародних наукових збірниках, матеріалах міжнародних та всеукраїнських конференцій. У 2015 році стала переможцем університетського викладацького конкурсу у номінації «Наукова робота зі студентами» та отримала Диплом лауреата премії Вченої ради НДУ імені Миколи Гоголя «За успіхи у науковій роботі зі студентами».

Керує аспірантськими дослідженнями.

Викладання:
Викладає курси – «Історія кіно» (бакалаврат, дисципліна за вибором студентів), Зарубіжна (російська) література другої половини ХІХ ст (бакалаврат) «Історія зарубіжної культури” (бакалаврат, заочне відділення), “Українські студії” (бакалаврат)

Коло наукових інтересів:

Проблематика сучасної культури та динаміка культурного процесу. Окремі питання художньо-естетичної культури.

Гранти

У 2016 році пройшла конкурсний відбір на участь у міжнародному воркшопі «Світова література та громадське суспільство», організованому Німецькою службою академічних обмінів (DAAD).

У 2017 році на конкурсній основі була запрошена у якості спікера на Міжнародний науковий проект “Універсальність явищ запорізького модернізму і школи Баухаус. Проблеми збереження модерністської спадщини”, здійснений під егідою Консульства ФРН та Інституту історії і теорії архітектури “Баухаус” (ФРН)

Стажування

У 2020 пройшла чергове підвищення кваліфікації та отримала відповідні сертифікати:

1. Сертифікат про успішне проходження онлайн-курсу “Медіаграмотність для освітян” (60 год, 2 кредити ЄКТС). Виданий 12.11.2020. Автентичність цього сертифікату можна перевірити за:

2. Сертифікат про успішне проходження онлайн-курсу “Як читати складні модерністські та постмодерністські твори” (60 год, 2 кредити ЄКТС). Виданий 15.11.2020. Автентичність цього сертифікату можна перевірити за:

3. Сертифікат про успішне проходження онлайн-курсу “Культура та політика: багатозначність (взаємо)зв'язків” (60 год, 2 кредити ЄКТС). Виданий 15.11.2020. Автентичність цього сертифікату можна перевірити за:

Конференції та публікації:

Має понад 90 публікацій у наукових виданнях України, Росії, Польщі, Угорщини, Білорусі, Грузії, Киргизії. Прийняла участь у понад 70 наукових конференціях, читаннях, симпозіумах.

Монографії, підручники.

Матвєєва Л.Л. Культурологія. Курс лекцій. Навчальний посібник. К., Либідь, 2005. - 512 с. - 26,88 д.а.

Корнєєва Л.Л. Теорія культури. Курс лекцій. Навчальний посібник. Видавництво НДУ імені Миколи Гоголя. 2020 р. 15,5 д.а.