Google Академія

Електронна пошта: arturmihalcuk@gmail.com

На кафедрі працює з 1991 року

Науковий ступінь та вчене звання

Кандидат філологічних наук (2005).

Доцент (2014).

Освітнє й наукове зростання

Вища освіта: Ніжинський державний педагогічний інститут імені Миколи Гоголя, філологічний факультет, диплом учителя з відзнакою (1991).

Спеціальність: українська мова та література

Аспірантура: Київський національний університет імені Тараса Шевченка: наукова спеціальність: українська література. Тема кандидатської дисертації – «Мала проза Володимира Винниченка: від метафізичного до естетичного»

Професійне зростання

1991 – 2005 – викладач кафедри літератури

2005 – 2014 – на посаді доцента кафедри української літератури

2014 – теперішній час – доцент кафедри української літератури (з 2019року української літератури, методики її навчання  та журналістики, з 2022 року – літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики) Ніжинського університету імені Миколи Гоголя.

Специфічний досвід

Член журі Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови та літератури 2011–2013рр.

Коло наукових інтересів

Теорія літератури, історія української літератури к. ХІХ – поч. ХХ ст., творчість В. Винниченка

Підвищення кваліфікації

16 листопада – 22 січня 2021 року стажування у Житомирському університеті імені Івана Франка на кафедрі української та зарубіжної літератур за темою «Літературознавчі методології ХХ століття»

Освітня й методична діяльність

Розробила науково-методичне забезпечення і викладає такі дисципліни для студентів та магістратури: «Вступ до літературознавства», «Фольклор», «Історія української літератури перших десятиліть ХІХ століття», «Історія української літератури к. ХІХ поч. ХХ століття», «Історія української літератури другої половини ХХ століття», «Аналіз епічного твору», «Аналіз ліричного твору», «Аналіз драматичного твору», «Літературні течії та напрями ХХ століття», «Теорія аналізу літературного твору».

Керує курсовими, кваліфікаційними роботами.

Основні публікації

1. Михальчук Н.  Криза християнської традиції в малій прозі В. Винниченка. Слово і час. 2000 №7. С. 37-45
  2. Михальчук Н. Тілоцентричність у моделі художнього світу (оповідання «Момент»). Слово і час. 2002. №2 . С. 39-43
  3. Михальчук Н. Мала проза Володимира Винниченка: метафізичні та естетичні інтенції : Монографія. Ніжин, 2007. 128 с.
  4. Михальчук Н. Експресіонізм і міф: постановка проблеми. Література та культура Полісся: зб. наук. праць / Ніжинський держ. ун-т ім. М. Гоголя. Ніжин, 2011. Вип. 62
  5. Михальчук Н. Вступ до літературознавства : Навчально-методичний комплекс для студентів філологічного факультету.  Ніжин. 2013. 180 с.
  6. Михальчук Н. Плани практичних занять зі вступу до літературознавства : Навчально-методичний посібник для студентів філологічного факультету. Ніжин. 2013. 52 с.
  7. Михальчук Н. Літературознавчі методи й методології. Ніжин, 2016. 82 с.
  8. Михальчук Н. Історія української літератури к. ХІХ – поч. ХХ ст.: жанрово-стильовий розвиток. Науково-методичний посібник. Ніжин. 2022. 115 с.