26 травня 2022 р. на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника було проведено спільний Міжнародний круглий стіл з теми: «Молодь і освіта в умовах викликів ХХІ століття».

У ньому взяли участь 10 закладів-партнерів: Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Карпатський державний університет в м. Кросно (Республіка Польща), Державна академії прикладних наук в м. Хелмі (Республіка Польща), Волинський національний університет імені Лесі Українки, Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Мукачівський державний університет, Рівненський державний гуманітарний університет, Ужгородський національний університет, Херсонський державний університет. Наукове зібрання проводилося дистанційно та об’єднало 100 учасників, серед яких провідні науковці-викладачі та здобувачі вищої освіти.

З вітальним словом під час відкриття заходу виступили: доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Шарин Сергій; доктор педагогічних наук, викладач кафедри педагогіки Карпатського державного університету в м. Кросно (Республіка Польща) Пьєхота Беата-Анна; доктор педагогіки, старший викладач кафедри педагогіки Державної академії прикладних наук в м. Хелмі (Республіка Польща) Бейгер Галина; доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Лісовець Олег; доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Русин Галина.

Від кафедри педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту НДУ імені Миколи Гоголя виступили: доцент Білоусова Н.В., здобувачі вищої освіти Кононенко В. (наук.кер. проф.Турчин Т.М.) та Скрипаль Т. (наук. кер. Киричок І.І.)

Науковий захід було організовано з метою згуртування і підтримки українських та закордонних фахівців у справі формування професійної мережевої спільноти для обговорення актуальних педагогічних досліджень, обміну досвідом і науковими розробками; надання можливості використовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології, презентувати свої наробки та новаторські ідеї, які можуть привернути увагу широкого кола фахівців та стати предметом дискусії; сприяння розвитку педагогічної науки в Україні та за її межами в умовах воєнного стану.