БЕЗ ПРАКТИКИ – ТЕОРІЯ МАРНА, ПІСЛЯ ПРАКТИКИ ТЕОРІЯ – ОЧЕВИДНА.

Д. УІЛЬЯМС

21 березня об 11.50 в аудиторії 311 старого корпусу відбулася звітна конференція з педагогічної практики для студентів філологічного факультету. У процесі попередньої підготовки спільно з бригадиром школи й керівником було сформовано п’ять команд: «Десятка», «Поетичні груші», «Перші млинці, «Уашки-симпатяшки», «ДІЮ».

Учасників оцінювало поважне журі в складі Клипи Н.І. – декана філологічного факультету, доцента кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу; Бондаренко А.І. – професора кафедри мовно-літературної освіти та культури української мови; Забарного О.В. – доцента цієї ж кафедри.

У контексті першого конкурсу «Візитка» кожна з бригад представила власну команду та поділилася буднями й святами вчительського життя.

Другий етап змагання, який мав назву «Чи вдалася педагогічна практика?» продемонстрував гідний  рівень технічної обізнаності команд, належну якість методичної, профільної та психолого-педагогічної підготовки студентів.

Третій конкурс із назвою «А як би вчинили Ви?» засвідчив глибоке вболівання майбутніх учителів за всебічний розвиток кожного учасника навчального процесу.

Призові місця розподілилися в такий спосіб: І місце посіла команда «ДІЮ», до складу якої належали студенти, закріплені за Ніжинською ЗОШ № 15 та № 17. Креативністю захоплювали: Скребець Д.М., Кот І.В., Кот Ю.В. Студенти визначили «рецепт успіху» для майбутніх учителів-філологів, дали досить цінні поради для прийдешніх практикантів, зокрема: добре вчити дисципліни свого фаху, стежити за чистотою власного мовлення, розвивати інтелект та ерудицію, а також любити й поважати дітей. Крім вище зазначеного, учасники запропонували цікаві відеоматеріали, які ми розміщуємо на сайті університету.

ІІ місце здобула команда «Перші млинці» (Ніжинська ЗОШ №1 та  Ніжинська гімназія № 3). Серед найактивніших були Кудлай О.В., Андрущенко Д.С.

ІІІ місце виборола команда «Поетичні груші (Ніжинська ЗОШ № 2 та  № 7), творчими рушіями якої були Тертишник Н. М., Сьомка Л.Р.

ІV місце  розділили команди «Десятка» (Ніжинська ЗОШ № 10) та «Уашки-симпатяшки» (Ніжинська ЗОШ № 9 разом зі студентами з Ніжинського навчально-виховного комплексу № 16 «Престиж»), які набрали однакову кількість балів. Вражали Мусієнко М.М., Романченко А.О., Завадко А.О., Борщ А.С.

Доц. Забарний О.В. як представник авторитетного журі висловив загальну думку колег про достойний виступ кожної команди, відсутність байдужості та щире вболівання за обрану професійну діяльність.

Отже, педагогічна практика студентів філологічного факультету та проведена звітна конференція дають підстави констатувати, що філологічний факультет Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя готує справжніх фахівців.

Т.В. Рудюк – керівник практики студентів філологічного факультету,

доцент кафедри мовно-літературної  освіти та культури української мови