23 листопада 2023 року кандидат географічних наук, доцент кафедри загальної та регіональної географії Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Данильченко Олена Сергіївна провела онлайн-лекцію на тему «Гідроекологічний моніторинг водних об’єктів» для здобувачів спеціальності 014 Середня освіта (Географія) другого (магістерського) рівня вищої освіти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Лекторка розкрила особливості моніторингу водних об’єктів України, нормування та оцінки якості вод. Олена Сергіївна продемонструвала цікаві світлини, гідроекологічні таблиці та карти Сумщини. Студентів найбільше зацікавили методика та результати польових гідроекологічних досліджень регіону. Висловлюємо щиру вдячність Олені Сергіївні  за змістовну й інформативну лекцію.