19-20 липня 2023 року представники кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов факультету філології, історії та політико-юридичних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя доценти Євген Плотніков та Вікторія Смелянська взяли участь у міжнародній конференції «Preparing the Next Generation of Ukrainian English Teachers: What We Have Learned and Looking Ahead», організованою МБО «Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні» за підтримки Посольства США в Україні.

Викладачі кафедри приєдналися до спільноти освітян із різних закладів вищої освіти України, які обмінялися враженнями від обмінів для викладачів англійської мови педагогічних закладів (квітень-травень 2023) у межах проєкту Professional Development and Exchange for Educators of Preservice English Language Teachers за підтримки посольства США в Україні, обговорили основні проблеми розвитку професійних умінь майбутніх учителів іноземних мов, зокрема досвід упровадження Типової програми «Методика навчання англійської мови», особливості проведення соціально-емоційного та змішаного навчання на заняттях з іноземної мови, державну політику щодо підготовки нового покоління українських вчителів англійської мови тощо. Конференція відзначалася змістовними доповідями та цікавими дискусіями.