Днями в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулася потужна масова акція – музично-патріотичний вечір «Молоді митці – українським військовим». Захід проводився в межах щорічного мистецького проекту «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ», головна мета якого – національно-патріотичне виховання дітей та молоді засобами музичного мистецтва.

Організаторами акції виступили Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя, Ніжинська районна рада, Ніжинська міська рада, Ніжинське міське відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, Ніжинське училище культури і мистецтв  ім. М. Заньковецької, соціально-гуманітарний відділ та факультет культури і мистецтв НДУ ім. М. Гоголя.

Захід офіційно був приурочений до вагомої дати – Дня збройних сил України, а також організатори відзначили присутніх представників закладів місцевого самоврядування Ніжинського району з нагоди їх професійного свята. Не обійшли увагою і ніжинських волонтерів, запрошених на зустріч, яка проводилася напередодні Міжнародного Дня волонтера. Делегацію волонтерського руху Ніжина очолила Голова ліги «Ділова жінка», кавалер ордена Святої Варвари пані Тамара Стратілат.

Вітання та нагородження представникам військових частин Ніжина та Ніжинського району, сільських рад та сільських громад  Ніжинщини вручали Голова Ніжинської районної ради О. Бузун, Секретар Ніжинської міської ради В. Сологуб, заступник голови Ніжинської райдержадміністрації пані О. Мелашенко, Ніжинсько-Куликівський військовий комісар В. Якущенко.

Із щирими словами поздоровлення до гостей звернувся в. о. ректора НДУ ім. М. Гоголя професор О. Бойко, який у своїй промові наголосив, що міць української держави – у єдності армії та народу, і саме наші збройні сили своєю важливою справою нагадують всьому світові що мир і спокій України у надійних руках наших захисників.

Творчим подарунком представниками Збройних сил України та органів місцевого самоврядування Ніжинщини став великий святковий тематичний концерт, підготовлений силами молодіжних, юнацьких та дитячих творчих колективів і солістів. З великим захопленням сприймали наші військові натхненні виступи Молодіжного хору «Світич» НДУ під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Л. Шумської і Л. Костенко та провідного концертмейстера Г. Брюзгіної, зведеного оркестру народних інструментів НДУ та НУКіМ під орудою заслуженого артиста України, доцента М. Шумського, фольклорного ансамблю «Народна криниця» НУКіМ під орудою кавалера ордену Княгині Ольги О. Синиці та заслуженого працівника культури України І. Синиці, дитячого хору «Сяйво» НДМШ під керівництвом заслуженого працівника культури України С. Голуба, хореографічного ансамблю «Забава» НДУ на чолі із викладачем О. Пархоменком.

Значний успіх мали концертні номери кращих солістів факультету культури і мистецтв, лауреатів Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів: Л. Пархоменко, вихованки ст. викладача А. Хоменко,  Л. Мироненко та І. Шевченко – учениць ст. викладача В. Коробки, а також студентів класу ст. викладача В. Курсона – Я. Йотки і С. Охонька.

Високий художній рівень заходу був обумовлений професіоналізмом ведучих –  кандидата пед. наук, викладача Ю. Дворника, аспірантки М. Коломійченко та звукорежисера В. Багмута.

Особливу подяку усі учасники заходу висловлюють деканату факультету культури і мистецтв на чолі з деканом – пані доцентом Л. Гусейновою, соціально-гуманітарному відділу НДУ ім. М. Гоголя на чолі з начальником пані В. Скороход за всебічне сприяння втіленню молодіжних творчих ініціатив.

Автор проекту «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ»,

професор Людмила Шумська

Матеріали для фотогалереї люб’язно надали фотокореспонденти Олександр Малаш (Mynizhyn.com), Тетяна Марченко (Нєжатін), Ярослав Зінченко (НДУ ім. М. Гоголя).

Галерея зображень