19 листопада 2021 року на базі Навчально-наукової лабораторії мистецької освіти Навчально-наукового інституту мистецтв імені Олександра Ростовського Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулася IV Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Мистецька освіта очима молодого науковця» під головуванням керівника лабораторії – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри інструментально-виконавської підготовки Ю. Ф. Дворника.

Мета конференції – залучення студентів до наукової діяльності, презентація наукових доробків молодих дослідників у галузі розвитку сучасної мистецької освіти в Україні.
В ході пленарного засідання з вітальним словом до учасників конференції звернулись: Л. В. Гусейнова, директор навчально-наукового інституту мистецтв імені Олександра Ростовського, кандидат педагогічних наук, доцент, Відмінник освіти України та О. О. Тимошенко, консультант із суспільно-гуманітарного напрямку Міського центру професійного розвитку педагогічних працівників Ніжинської міської ради Чернігівської області.
Надзвичайно високий інтерес у слухачів викликала доповідь на тему «Сучасний викладач мистецьких дисциплін очима роботодавця», яку представив В. Г. Дорохін, директор Комунального закладу «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради, заслужений артист України, кандидат мистецтвознавства, доцент, Відмінник освіти України.
Майже сто доповідей за темами актуальних наукових досліджень озвучили аспіранти, магістранти та студенти українських закладів вищої освіти у межах роботи чотирьох секцій:

• «Проблеми та перспективи розвитку сучасної художньої освіти» . Керівник секції – кандидат педагогічних наук, доцент Гусейнова Л. В.
  • «Музичне мистецтво в сучасному культурно-освітньому просторі» . Керівник секції – заслужений діяч мистецтв України, професор Шумська Л. Ю.
  • «Новітні освітні технології на уроках музичного мистецтва та хореографії» . Керівник секції – кандидат педагогічних наук, доцент Коваль О. В.
  • «Актуальні проблеми сучасного мистецтвознавства» . Керівник секції – кандидат мистецтвознавства, доцент Кавунник О. А.

До творчої полеміки у ході роботи конференції приєдналися наукові керівники доповідачів – видатні українські науковці: О. П. Васюта – доктор мистецтвознавства, професор кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Т. В. Дорошенко – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Т. В. Мартинюк – доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі; А. К. Мартинюк – доктор педагогічних наук, професор кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі; М. А. Михаськова – доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методики музичного мистецтва Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
Секційні засідання пройшли на високому організаційному, науково-теоретичному рівні в дусі кращих наукових традицій Ніжинської вищої школи.