Ефективність усієї виховної системи освітнього закладу забезпечується насамперед взаємодією педагогів із батьками учнів, утвердження батьків, усіх дорослих членів родини в якості суб’єктів цілісного виховного процесу, формуванням у них установки на самостійну творчу діяльність шляхом упровадження активних форм, передових технологій і методик психолого-педагогічної просвіти.Такого висновку дійшли студенти факультету психології та соціальної роботи спеціальності 013 Початкова освіта групи   ПО 31 на завершення вивчення навчальної дисципліни «Технології педагогічної взаємодії вчителя початкової школи з батьками».

Робота зі студентами була спрямована на збагачення їх знаннями про важливість та багатоаспектність співпраці вчителя з батьківською спільнотою, формування практичних умінь та навичок організації різних форм співпраці з батьками учнів.

Студенти творчо, активно, відповідально поставились до виконання завдань. Зокрема, моделювали в аудиторії проведення:

батьківського тренінгу: «П’ять шляхів до серця дитини» - Корзун Олеся,

батьківського вечора: «Подорож у дивний світ Дитинства» - Путря Вікторія,

батьківського рингу: «Чи можна карати дитину?» - Десятник Вікторія,

практикуму для батьків: «Батьківський авторитет. Педагогічна культура батьків» - Науменко Інна,

батьківських читань« Народні казки українців як засіб виховання дітей» - Багмут Яна,

відкритий урок: «Сім’я – найбільший скарб» - Устимчук Суламіта

відвідування сім'ї -Бондаренко Анастасія

Об'єднанню батьків у згуртований колектив., підвищенню рівня педагогічних знань сприяє проведення батьківських зборів. Тому студенти запропонували і розробили  батьківські збори на сучасні актуальні теми :

«Як допомогти першокласнику адаптуватися  до школи»,

«Агресивна поведінка, агресивні діти:причини і наслідки»,

«Як допомогти дитині вчитися»,

«Булінг: побачити, зрозуміти, допомогти»,

«Гіперопіка. Чи варто занадто опікувати дитину?»,

«Сімейні цінності у вихованні дитини»,

«Спілкування найцінніший подарунок: як знайти час?».

Підводячи підсумок проведеної роботи студентка Багмут Яна зробила висновок, про те що робота вчителя початкових класів із батьками учнів повинна проходити під гаслом: «Партнерство спрямоване на успіх дитини».

Олена Філоненко, доцент кафедри педагогіки,

початкової освіти та освітнього менеджменту