11 травня 2021 р. відбувся міжрегіональний воркшоп «Фінансова грамотність у початковій школі. Практичні інструменти навчання підприємництву».

Захід об'єднав викладачів і студентів Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Рівненського державного гуманітарного університету та Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, а також учителів початкових класів, які впроваджують фінансову грамотність під час навчання молодших школярів.

Студенти під час майстер-класу ознайомились із досвідом учителів Хмельницького регіону щодо формування підприємницької компетентності молодших школярів і впровадження елементів фінансової грамотності в освітній процес Нової української школи; взяли участь в інтенсиві за допомогою застосунків kahoot, padlet і хмари слів; розглянули практичні інструменти впровадження фінансової грамотності: вправи, тренінги, рольові ігри, проєкти, екскурсії та ін. для формування в молодших школярів умінь планувати, контролювати потреби, оцінювати ризики, накопичувати, приймати обдумані фінансові рішення тощо.

Захід відбувся за ініціативи завідувачки кафедри теорії і методик початкової освіти Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Гудими Н.В., котра також поділилась власним досвідом щодо впровадження навчальної дисципліни для майбутніх вчителів початкових класів «Основи підприємливості учнів початкової школи» в освітній процес ЗВО.

Реалізуючи індивідуальну освітню траєкторію наші студенти мають можливість долучатися до заходів згідно своїх потреб, інтересів та вподобань.

Фінансова грамотністьпотрібна кожній людині щоб ефективно користуватися грошима й швидко досягати нових рівнів матеріального добробуту; уміти планувати сімейний бюджет, грамотно управляти власними ресурсами, створювати джерела пасивного доходу, управляти витратами, розумно використовувати банківські послуги, забезпечити майбутнє дітей та достойну пенсію.Тому такі заходи дуже необхідні й корисні.

Надзвичайно вдячні за насичену, практикоорієнтовану та емоційну зустріч і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю між нашими ЗВО.