Більше трьох місяців тривав соціальний проєкт «Почуй мене», який був розроблений кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи (ініціативна група: Б’янка Г. Г., Лісовець О. В., Сватенков О. В., Борисюк С. О., Зінченко Т.В.) і реалізовувався на волонтерських засадах спільно з Ніжинською територіальною організацією українського товариства глухих (УТОГ). Метою проєкту стало упровадження навчальної програми з оволодіння навичками жестової мови для цільової аудиторії Ніжинської ОТГ. Протягом лютого-квітня 2021 року в аудиторіях університету викладачем жестової мови Дробною Лесею Станіславівною (голова Ніжинського УТОГ) було проведено 16 занять для фахівців соціальної і освітньої сфери, представників правоохоронних органів, журналістів, викладачів та студентів. Кожне із занять наповнювало не тільки знаннями й навичками, але й розумінням, емпатією, душевною теплотою. Ці зустрічі поєднали в справжню команду людей, які готові нести та розбудовувати справу доступності, інклюзивності у свої заклади та організації й надавати соціальні послуги для людей з інвалідністю!

Привітання випускників програми з успішним засвоєнням першого рівня знань та навичок комунікації жестовою мовою відбулось 22 квітня 2021 року і, у зв’язку з карантинними обмеженнями, проходило біля стін НДУ ім. М. Гоголя. Окрім сертифікатів, слухачі програми отримали також фотоплакати «Абетка жестової мови» з фотографіями усіх її учасників.

Бажаємо всім учасникам проєкту вдосконалювати навички комунікації та нести місію добра і милосердя в громаду!!!