14 квітня 2021 р. в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя на факультеті природничо-географічних і точних наук відбулась VI Всеукраїнська онлайн-конференція молодих науковців «Сучасні  проблеми  природничих і точних наук», у якій брали участь молоді викладачі, науковці, аспіранти, магістранти та студенти.

Учасників конференції з нагоди її відкриття привітав від імені ректорату Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Мельничук Олександр Володимирович, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, доктор фізико-математичних наук, професор.

П’ять років поспіль на факультеті проводиться Всеукраїнська конференція молодих науковців, на якій вони мають змогу поділитися своїми досягненнями, враженнями, науковими здобутками, познайомитися та поспілкуватися один з одним. Цього року на конференцію завітали представники з Києва, Одеси, Кропивницького та Чернігова.

Програма конференції передбачала пленарне засідання на якому мова йшла про аналіз державної стратегії адаптації сільського господарства до кліматичних змін (Глушко Д.О.), безкоштовні ПЗ для створення навчального відео (Іванов Є.О.), історико-географічний аналіз формування сучасної мережі середніх міст України (Федорець Р.Д.), FT-IR дослідження ґрунту з археологічних об’єктів м. Новгород-Сіверський (Пихова О.В., Кучменко О.Б.), екологічну стежину ботанічного заказника «Заячі сосни» – складової регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» (Чуйко А.К.).

Також конференція розподілилася на роботу секцій:

Секція 1. Біологія. Голова – асистент кафедри біології Л.В. Дідик.

Секція 2. Географія. Голова – доцент кафедри географії, туризму та спорту О.О. Афоніна.

Секція 3. Сучасні проблеми математики, фізики, інформатики та методики їх викладання.        Голова – доцент кафедри інформаційних технологій та аналізу даних І.М. Лисенко.

Склад організаційного комітету: Голова: Сенченко Г.Г. – к.х.н., доцент, декан факультету природничо-географічних і точних наук. Секретар: Постол В.М.

Науковий комітет: Авраменко О.В. – д.ф.-м.н., професор; Барановський М.О. – д.г.н., професор; Зінченко Н.М., д.ф.-м.н., професор; Кучменко О.Б. – д.б.н., професор; Лукашова Н.І. – д.пед.н., професор; Мельничук О.В., д.ф.-м.н., професор; Мхітарян Л.С. – д.мед.н., професор; Суховєєв В.В., д.х.н., професор.

Члени оргкомітету: Афоніна О.О. – к.г.н., доцент; Віра М.Б. – к.ф.-м.н, доцент; Дідик Л.В. – асистент кафедри; Лисенко І.М – к.ф.-м.н., доцент; Шешурак П.М. – провідний фахівець; Обмачівська Н.В. – магістрантка І року навчання; Топорін М.М. – студент ІV курсу; Чернишов М.В. – студент ІV курсу.