Цей тиждень для філологів пройшов під гаслом «Із молитвою до мови». З нагоди Дня української писемності та мови доцентом кафедри української мови та методики її навчання Вакуленко Галиною Михайлівною разом із магістрантами 2 курсу проведено ряд цікавих і виховних заходів. Головний організатор свят – Даниленко Аліна. Студентки Бойко Тетяна, Донська Дар’я, Желада Юлія, Козловець Вікторія, Микитенко Аліна, Якименко Марія брали активну участь у підготовці тематичних конкурсів.

Святковий настрій створили самі студенти: вже зранку 4 листопада рекреацію ННІ філології, перекладу та журналістики прикрашали власноруч виготовлені тематичні стіннівки. Наступного дня магістранти запалили увесь другий поверх гучним флешмобом. Яскраві костюми, музичний супровід, тематичний інвентар змогли створити атмосферу єдності. Цей день завершився проведенням І туру ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Середа вразила студентів театральною постановкою «Молитва до мови», у якій магістранти проявили всю свою акторську майстерність. Згодом практикантки Донська Дар’я та Якименко Марія організували мовознавчий квест, у якому студенти 3 курсу продемонстрували власні знання та сили. Спритнішою виявилася  команда «Молоді філологині», яка  взяла верх, за що отримала грамоти й солодкі подарунки.

Найбільше студентам запам’яталася лінгвістична гра «Мовознавча кухня», проведена магістрантками Желадою Юлією та Микитенко Аліною, яким вдалося творчо та креативно підготувати різнорівневі цікаві завдання й підпорядкувати їх темі: «Красива осінь вишиває клени червоним, жовтим, срібним, золотим». Студенти 4 курсу поповнили словникові запаси новими лексемами, усвідомивши багатство й безмежність української мови. Найбільш запам’яталися висловлення студентів на тему «І з кожною осінню я розцвітаю знову…», де команди засвідчили, що українське слово здатне проникнути в душу кожного, поетично зчарувати світ, овіяти настроєм прекрасної пори року - осені. Запекла боротьба між командами «Водограй» та «Дивослово» принесла перемогу останній.

Переддень вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця відзначився традиційним написанням Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Початок наступного тижня відзначився зворушливою презентацією книги «Зустріч випускників» відомого поета сучасності, викладача, керівника літературної студії (1996-2016 рр.) Олександра Євгеновича Ґадзінського, що стало гарним завершенням святкування.

Магістранти 2 курсу

ННІ філології, перекладу та журналістики

Донська Дар’я та Желада Юлія