Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 12011

27 – 28 вересня 2018 р. на філологічному факультеті Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Шості Бугайківські читання», присвячена актуальним питанням викладання мови й літератури. Організатори конференції, кафедра методики викладання української мови та літератури  Гоголівського вишу, залучили до проведення наукового зібрання 101 науковця з різних регіонів України. Конференція відбувалася як в очному, так і заочному форматах.

Уже вшосте в гостинному Ніжині відбувається науковий форум, присвячений пам’яті визначного українського вченого й педагога, першої жінки-доктора педагогічних наук, випускниці Ніжинського державного педагогічного інституту Тетяни Федорівни Бугайко.

За 10 років проведення більше 200 українських учених опублікували свої дослідження в «Наукових записках Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя». Ось і цього разу конференція відкрила низку нових імен, серед яких Світлана Нестеренко (Івано-Франківськ),  Ірина Тригуб (Київ), Іван Баран (Чернігів), Юлія Сидоренко (Ніжин), Галина Хоменко (Конотоп). Поряд із молодими вченими в конференції взяли участь і досвідчені, чий методичний доробок збагатив педагогічну науку України. Це доктор філологічних наук, професор Григорій Самойленко (Ніжин), доктор педагогічних наук, професор Юрій Бондаренко (Ніжин), доктор філологічних наук, доцент Алла Бондаренко (Ніжин), доктор педагогічних наук, професор Світлана Жила (Чернігів), доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України Таміла Яценко (Київ), доктор педагогічних наук, доцент Наталія Романишина (Рівне) та інші.

Визначною подією цьогорічної конференції стала презентація книги Володимира Данилова «Література як предмет викладання». Про роботу над виданням розповів завідувач кафедри методики викладання української мови та літератури НДУ, професор Юрій Бондаренко.

Володимир Данилов – випускник Ніжинського історико-філологічного інституту, відомий учений і методист. Його книга побачила світ у Санкт-Петербурзі в 1917 році. Професор Бондаренко віднайшов книгу в букіністів, опрацював, визначив її цінність для сучасної педагогічної науки й подав ідею перекласти працю українською мовою. Майже рік викладачі кафедри працювали над цим проектом: перекладали й вивіряли текст, наукову термінологію, адаптували для сучасного читача. Юрій Іванович Бондаренко написав післяслово до видання – і от книга одержала нове життя.

Гості конференції ознайомилися з музейним комплексом університету, а також пройшли маршрутом «Ніжин дивовижний», які справили на них незабутнє враження.

Олександр Забарний –

доцент кафедри методики викладання української мови та літератури