Днями в стінах Ніжинської вищої школи розпочався «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ 2018» – авторський проект професора Л. Шумської. Цей щорічний масовий музично-просвітницький захід проводиться на базі факультету культури і мистецтв ім. О. Ростовського Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя за сприяння соціально-гуманітарного відділу і традиційно викликає інтерес у ніжинських шанувальників музичного мистецтва, оскільки презентує творчість найкращих дитячих, юнацьких та молодіжних колективів Ніжина і Києва.
Перший концерт фестивалю – «Із Кобзарем у серці», організатори присвятили вшануванню пам’яті видатного українського поета Тараса Шевченка. Виконавські колективи представили монопрограми, які включали твори українських композиторів на слова Т. Шевченка, а також зразки світової класичної та сучасної музики.

У цьогорічному Шевченківському концерті виступили:

• Хор «Дзвін» НПУ ім. М. П. Драгоманова. Диригент – заслужений діяч мистецтв України, професор Г. Савчук. Хормейстер – Н. Горбатенко, провідний концертмейстер – О. Регіна;
  • Зведений оркестр народних інструментів НДУ ім. М. Гоголя та НККіМ ім. М. Заньковецької під орудою народного артиста України, професора М. Шумського, диригент – С. Павленко;
  • Молодіжний хор «Світич» НДУ ім. М. Гоголя. Диригенти – заслужені діячі мистецтв України, професори Л. Шумська і Л. Костенко. Хормейстери – Т. Раструба і Л. Мироненко, провідний концертмейстер – Г. Брюзгіна;
  • «Академічний хор» НККіМ ім. М. Заньковецької. Диригенти – канд. мистецтвознавства, доцент Л. Дорохіна та викладач вищої категорії І. Могильна, концертмейстер вищої категорії Г. Єрмак;
  • Зразковий хор «Сяйво» Ніжинської ДМШ. Диригент – заслужений працівник культури України С Голуб. Концертмейстер – О. Синельникова;
  • Хор молодших класів «Соняшник» школи мистецтв при НККіМ ім. М. Заньковецької. Диригент – М. Батрак, концертмейстер – О. Скрипка.

Справжньою окрасою концерту стали яскраві виступи солістів – лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів доцента НПУ ім. М. Драгоманова Я. Побережної, викладача НДУ ім. М. Гоголя Л. Пархоменко, випускника магістратури НДУ ім. М. Гоголя Я. Йотки, магістрантки факультету культури і мистецтв С. Подкользіної, а також молодих виконавців – Г. Зязюн, О. Пархоменко, С. Юскевича, Т. Сарапіної, студента факультету культури і мистецтв китайця Ван Чжи Біна.

Зі словами привітання до юних музикантів та гостей фестивалю звернувся О. Самойленко, ректор Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, а також заступник Ніжинського міського голови І. Алєксєєнко, який вручив почесні дипломи від імені мера міста Ніжина, А. Лінника, усім учасникам за популяризацію творчої спадщини Тараса Шевченка, вагомий внесок у справу розвитку українських традицій академічного хорового та оркестрового виконавства та утвердження національних духовних ідеалів. Програму провела науковий консультант «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТу», кандидат мистецтвознавства, доцент О. Кавунник.

У фіналі концерту усі хори та присутні у залі слухачі, у супроводі зведеного оркестру, заспівали символічний могутній твір «Реве та стогне Дніпр широкий» на слова Тараса Шевченка в обробці Анатолія Авдієвського.

Т. Раструба,
викладач кафедри вокально-хорової майстерності.
Фоторепортаж – В. Ващенко