Поетична збірка з такою назвою кандидата психологічних наук, доцента кафедри загальної та практичної психології НДУ імені Миколи Гоголя Марії Наконечної  стала приводом для цікавої розмови про таїну мистецтва в Міжнародний день поезії.

Її «Лірика для тебе» – це присвята тому, котрий обдарував авторку радістю нерозділеної любові. Гіркота втрати стала для неї джерелом натхнення. А ще поглиблене вивчення англійської мови в ліцеї, захоплення психологією, перечитування поезій Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, її матері Лариси Косач, російських поетів «срібного віку» Бориса Пастернака, Арсенія Тарковського, Марини Цвєтаєвої, Анни Ахматової, участь у літературній студії Гоголівського вишу змушувало взятися за поетичне перо, коли не писати ставало неможливим.

Вірші Наконечної українською та російською мовами читали Надія Онищенко, Юлія Карпенко, авторка – англійською. Щиро раділи  й вітали коллегу Галина Шилова, Олексій Тимошенко, Микола Папуча. Враженнями ділилися студенти. На їхнє переконання поєднання поезії й науки в особі вже докторанта сприяє її інтелектуальному й духовому розвитку та збагачує нас.