18-20 жовтня 2017 року на базі Дитячого позаміського закладу оздоровлення «Пуща-Водиця» відбувся семінар голів профспілкових комітетів вищих закладів освіти, організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та нарада з представниками Міністерства освіти. Крім того, до участі у семінарі було запрошено представників від Міністерства соціальної політики України, Спілки Ректорів вищих навчальних закладів України, Федерації профспілок України, експертів аналітичних центрів, фахівців апарату ЦК Профспілки. Серед 45 запрошених учасників, що представляли основні вузи з усіх областей України, був голова профкому працівників Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Лейберов Олексій.

У ході роботи семінару були обговорені гострі питання, які постали зараз перед вищою школою – імплементація Закону України “Про вищу освіту”, фінансове забезпечення закладів вищої освіти, особливостей пенсійного забезпечення наукових та науково-педагогічних та інших працівників в умовах реформування пенсійної системи детально (із залученням експертів від аналітичного центру CEDOS) було обговорено питання вступної компанії 2017 року, піднімалося питання перспектив вступної компанії наступного року. Секретар ради ректорів Ярослав Болюбаш обговорили “гострі питання” які часто виникають у відносинах адміністрації вузів та профспілкових комітетів. Сторони домовилися, що будуть шукати з них спільний вихід, крім того було оголошено, що у перемовинах з МОН та Міністерством фінансів спілка ректорів може розраховувати на широку підтримку профспілок у питаннях фінансового забезпечення вузів та освіти в цілому.

Більш детальна інформація та фото на сайті ЦК Профспілки працівників освіти і науки України  pon.org.ua