9-10 вересня 2017 року в м. Києві відбулося відкриття Українсько-німецького року мов, започаткований міністрами закордонних справ обох країн з нагоди 25-ї річниці дипломатичних відносин між Німеччиною та Україною. Посол Німеччини в Україні та директор центрального бюро Goethe-Institut в Німеччині відмітили жвавий інтерес українців до вивчення німецької мови та культури і оголосили гасло року мов «Зроби наступний крок». Німецька мова прокладає шлях для навчання та кар’єрного зростання, розширює кордони, а також відкриває німецьку науку й культуру.

Студенти факультету іноземних мов та викладачі кафедри німецької мови відвідали фестиваль на Контрактовій площі, який розпочався з найбільшого відкритого уроку німецької мови, до якого залучилися через пряму трансляцію учні зі Львова, Одеси, Харкова, Запоріжжя. Наші студенти змогли поспілкуватися німецькою мовою у різноманітних майстернях, клубах, взяли участь у конкурсах, квестах, відвідали літературний сад. Можна було пограти у твістер, знайти на мапі Німеччини окремі федеральні землі, міста,навчитися готувати традиційні німецькі страви на майстер-класах з кулінарії. Біля інформаційних стендів можна було дізнатися про навчання в Німеччині, а в гастрономічній зоні скуштувати мюнхенські ковбаски, кренделі, марципани.

До старту Українсько-німецького року мов Джамала, Остап Ступка та інші відомі українці прочитали «Садок вишневий коло хати» німецькою мовою https://www.youtube.com/watch?v=O6GbTZIvWBs

Наступним кроком популяризації німецької мови та оновлення методики її викладання у Ніжинському університеті імені Миколи Гоголя буде підписання Угоди про кооперацію між університетом України та Goethe-Institut в Україні, що планується 15 вересня 2017 року https://www.goethe.de/ins/ua/uk/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21047176