З часів гріхопадіння в історії людства спостерігалося безліч найрізноманітніших вкрай негативних явищ. Якщо виключити згубні природні катастрофи, а так само здавалося б нескінченну низку віроломних кровопролить, в яких так досягло успіху наше людство, і спробувати виділити якісь ще події, які запопадливо підкошували наші з вами життя, то безсумнівно ми зупинимося на жахливих і вкрай жорстоких епідеміях смертельних для людини хвороб. Одна з останніх була прозвана чумою ХХ століття - синдром набутого імунного дефіциту, скорочено - СНІД. Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки, ми на превеликий жаль змушені констатувати, що вона ще далеко не закінчена. Її масштаб досі не може залишити байдужим жодної більш-менш розсудливої людини. Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту все змушує нас відчувати глибоку тривогу.

Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я  після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета його — звернути увагу суспільства на цю проблему.

За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією. Також в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок.

Символ боротьби зі СНІДом – червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція на цю тематику. Сама стрічка як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі була взята на озброєння з весни 1991-го року. Ця ідея належала американському художнику Франку Муру. Він проживав в провінційному містечку в штаті Нью-Йорк, де його сусіди, які сподівалися на благополучне повернення своєї доньки з Персидської затоки, носила подібні стрічки, але жовтого кольору.

Цього вечора у студентському кафе «Юність» на рок-вечірку зібралася небайдужа молодь. У концертній програмі брали учать гурти : «Морфій» та «Lighthouse» (м. Ніжин); «Скеля», «Private Route» (Чернігів); «Сила Стали» (Козелець).

Азарт і драйв переповнював як глядачів, так і виконавців.

Учасники перейнялися масштабністю проблеми СНІДу як в Україні, так і в світі завдяки наочним матеріалам, які були розміщені в студентському кафе.

Сподіваємося, що подібні рок-вечірки саме до цього дня стануть традиційними у нашому вузі, все більше українців не будуть байдужими до цієї хвороби і будуть толерантно ставитися до ВІЛ-інфікованих навколо.

О.Турчин, фахівець соціально-гуманітарного відділу

Галерея зображень